Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moim okiem? Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z obszaru LYSKOR - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Lyskor

Cel:

Celem projektu jest poznanie środowiska lokalnego i nawiązanie nowych relacji poprzez działania młodzieży na rzecz społeczności.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań młodzieży jest dziennikarstwo prasowe i filmowe. Uczestnicy przygotowują się do realizacji zadań podczas warsztatów prasowych, które obejmą m.in. rodzaje czasopism, budowę gazety, etykę dziennikarską, formy wypowiedzi. Poznają funkcjonowanie redakcji w ramach wyjazdu do redakcji nowiny.pl. Młodzież znajduje w swoim środowisku lidera, z którym przeprowadzają wywiad i przygotowują artykuł o jego działaniach. Powstałe materiały wydają w formie gazety. Gazeta jest drukowana na własnym sprzęcie i udostępniana nieodpłatnie m.in. w urzędach gmin, instytucjach kultury, sklepach. Umiejętność fotografowania realizatorzy doskonalą dzięki współpracy z Gimnazjum Lyski oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kornowacu, które prowadzą we własnym zakresie kółka fotograficzne. Umiejętności w zakresie dziennikarstwa filmowe młodzi zdobywają podczas warsztatów. Uczą się tworzyć relacje filmowe, poznają rodzaje reportaży telewizyjnych, techniki operowania kamerą i montażu. W ramach warsztatów samodzielnie tworzą relacje filmowe. Odbywa się wyjazd grupy do TV Silesia, gdzie poznają pracę dziennikarza tv w praktyce. Na zakończenie projektu młodzież organizuje konferencję podsumowującą działania projektowe. W ramach konferencji przedstawiają materiały powstałe dzięki realizacji projektu tj. gazety lokalne oraz krótkie filmy. Do udziału w konferencji zaproszone są rodzinami, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, mieszkańcy.

Budżet projektu: 8 675 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Lyskor

Miejscowość: Pstrążna

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 7

Kod pocztowy i Poczta: 44-284 Pstrążna

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: http://lyskor.pl

Moim okiem? Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z obszaru LYSKOR

Wyzwolenia 11, 44-284 Pstrążna, Polska

Więcej