Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bajkownia - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie dla Rozwoju Drogowskaz

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży umiejętności analizowania swoich mocnych i słabych stron, właściwej oceny środowiska, w którym dorasta oraz mobilizowania do nawiązywania nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest młodzież (13-19 lat), uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z gminy Łodygowice.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu są bajki. Zadaniem uczestników jest ich odnajdywanie, pisanie i czytanie dzieciom. Młodzież uczestniczy w warsztatach literaturoznawczych i warsztatach bajkarskich. W ramach projektu odbywa się wyjazd do Teatru Banialuka. Realizatorzy zainspirowani zdobytymi doświadczeniami samodzielnie piszą bajki w oparciu o odnalezione lokalne legendy, podania i bajki. Przygotowywana jest prezentacja bajek, a najlepsze z nich są nagrywane przez młodzież na płycie CD oraz umieszczane w wersji dźwiękowej na stronie stowarzyszenia. Uczestnicy organizują spotkania w przedszkolach i szkołach, na których czytają dzieciom bajki. Na zakończenie projektu młodzież organizuje piknik „Bajkownia dzieciom”. Informacja o imprezie przekazywana jest na plakatach, stronach internetowych, specjalne zaproszenia otrzymują dzieci i rodzice z przedszkoli i zerówek oraz ze szkoły specjalnej. Grupa ustala program imprezy i tworzy scenografię. Każdy z uczestników projektu ma możliwość wystąpienia i zaprezentowania gościom wybranej przez siebie bajki. Zaproszeni otrzymują płyty CD z nagranymi przez młodzież bajkami.

Budżet projektu: 8 580 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie dla Rozwoju Drogowskaz

Miejscowość: Łodygowice

Ulica, nr domu i lokalu: Rzemieślnicza 4

Kod pocztowy i Poczta: 34-325 Łodygowice

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: www.drogowskaz.eu

Bajkownia

Grunwaldzka 17, 34-325 Łodygowice, Polska

Więcej