Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kapliczkowo – młodzież na tropie kapliczek w gminie Buczek - 2013

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku

Cel:

Celem projektu jest poznanie swojego środowiska, jego zasobów oraz włączanie młodzieży w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-16 lat mieszkająca w gminie Buczek. Streszczenie projektu

Opis projektu:

Osią projektu jest lokalna historia. Uczestnicy projektu wyszykują mieszkańców, którzy pamiętają historie dotyczące kapliczek i krzyży znajdujących się na terenie gminy. Młodzi spisują wspomnienia ludzi, którzy jeszcze pamiętają opowieści swoich rodziców i dziadków. Starają się odkryć, jaką rolę kapliczki pełnią w społeczności wiejskiej. Młodzież robi zdjęcia wszystkich kapliczek. Podczas warsztatów z dziennikarzem i pisarzem grupa uczy się porządkować i tworzyć gotowe teksty z zebranych materiałów. Opracowane wspomnienia ludzi i fotografie kapliczek wydane są w formie albumu. W ramach projektu uczestnicy zwiedzają Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Zwiedzanie Działów Etnograficznych uświadamia młodzieży, że dbałość o tradycję i przeszłość to ważny element życia i warto zachować to w pamięci. Uczestnicy projektu odwiedzają Galerię Kapliczek pod Szczercowem i spotykają się z twórcą wystawy, który sam rzeźbi i maluje kapliczki. Młodzi spotkają się z mieszkańcami dwóch wsi, którzy kultywują zwyczaj śpiewania przy kapliczkach. Świętowanie zakończenia projektu odbywa się podczas Wojewódzkiego Święta Truskawki, podczas którego uczestnicy organizują stoisku projektu i promują przygotowaną przez siebie publikację.

Budżet projektu: 7 515 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku

Miejscowość: Buczek

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 98-113 Buczek

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: –

Kapliczkowo – młodzież na tropie kapliczek w gminie Buczek

Główna 20, 98-113 Buczek, Polska

Więcej