Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Facefood – w poszukiwaniu łaskich smaków. - 2013

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów własnych i środowiska lokalnego oraz nawiązanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z gminy Łask w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest świat kulinariów. Uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną nt. przygotowywania wybranych potraw nowoczesnych, wykwintnych, z naciskiem na finezyjny sposób podania. Oprócz umiejętności kulinarnych, młodzież poznaje podstawowe zasady z zakresu savoir-vivru – uczy się jak nakrywać i dekorować stół, w zależności od podawanych potraw i okoliczności. Uczestnicy nawiązują współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich, dzięki którym poznają specyfikę kuchni regionalnej. Pozyskują wsparcie przedstawicieli lokalnych firm gastronomicznych. Promuje projekt poprzez wyjście do mieszkańców Łaska ze specjalnie przygotowanym przez siebie poczęstunkiem. Młodzież tworzy folder z zebranych sprawdzonych podczas zajęć przepisów uzupełniając go zdjęciami wykonanych potraw. Samodzielnie grupa organizuje warsztaty kulinarne dla zainteresowanych podnoszeniem swoich umiejętności. Na zakończenie organizowana jest wystawa zdjęć z przebiegu projektu wraz z wykorzystanymi na warsztatach przepisami oraz poczęstunek dla zaproszonych przez młodzież gości.

Budżet projektu: 9 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Miejscowość: Łask

Ulica, nr domu i lokalu: 9 Maja 6

Kod pocztowy i Poczta: 98-100 Łask

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: www.biblioteka.lask.pl

Facefood – w poszukiwaniu łaskich smaków.

9 Maja 6, 98-100 Łask, Polska

Więcej