Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Młodych Pasjonatów - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Cel:

Celem projektu jest poznanie środowiska lokalnego i analizowanie swoich mocnych i słabych stron oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest młodzież w wieku 13-19 lat mieszkająca w Gnojniku.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest utworzenie Akademii Młodych Pasjonatów, która jest miejscem realizacji pasji uczestników w oparciu o bogactwo kulturalne miejscowości. Młodzież przygotowuje dla mieszkańców Gnojnika dużą imprezę plenerową oraz wystawia inscenizację obrzędu „nocy świętojańskiej”. Podczas warsztatów teatralnych, plastycznych i fotograficznych grupa zdobywa wiedzę i doświadczenie, które pozwalają jej przygotować zaplanowane wydarzenia kulturalne. Uczestnicy organizują plenery fotograficzne, podczas których poznają najbliższą okolicę, fotografują najstarsze budynki Gnojnika. Efektem ich pracy jest wystawa i katalog. Młodzież bierze udział w wyjeździe edukacyjno-integracyjnym do Obserwatorium na Lubomirze. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem scenariusza imprezy plenerowej, dekoracji i strojów. Uczestnicy odbywają próby do wystawienia obrzędów związanych z nocą świętojańską. Młodzież w ramach projektu przygotowuje również warsztaty wicia wianków i konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Do udziału w świętowaniu zakończenia projektu uczestnicy Akademii Młodych Pasjonatów zapraszają mieszkańców Gminy Gnojnik, władze samorządowe, media lokalne, przedsiębiorców i przedstawicieli innych organizacji i instytucji działających w gminie. Realizatorzy wystawiają obrzędy sobótkowe i animują wspólne zabawy wszystkich mieszkańców.

Budżet projektu: 15 900 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Miejscowość: Gnojnik

Ulica, nr domu i lokalu: Gnojnik 48

Kod pocztowy i Poczta: 32-864 Gnojnik

Województwo: małopolskie

Powiat: brzeski

Adres strony internetowej: –

Akademia Młodych Pasjonatów

Gnojnik 478, 32-864, Polska

Więcej