Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tworzymy przyszłość – młodzi na wsi - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś BArWa w Rafałówce

Cel:

Celem projektu jest zdobycie praktycznych umiejętności i zagospodarowania wolnego czasu młodzieży, rozbudzenie aktywnych postaw przeciwstawiania się zjawiskom patologicznym, przygotowanie do planowania własnej drogi życiowej, kariery, przedsiębiorczości, zaradności życiowej, wzmocnienie poczucia własnej wartości, kreowanie zdrowego stylu życia, potrzeby niesienia pomocy innym.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, zamieszkała we wsi Dobrzyniówka, oraz pobliskich: Rafałówka, Folwarki Małe, Michałowo. Dojazd PKS, lub dowiezie GOK Michałowo. Rekrutacja poprzez spotkania z koordynatorem projektu, rozwieszenie plakatów informacyjnych, spotkania w szkołach, informacje na stronie internetowej gminy, Starostwa i Urzędu Marszałkowskiego.

Opis projektu:

Wieś Dobrzyniówka w gminie Zabłudów to wieś typowo popegeerowska zamieszkiwana przez 750 mieszkańców, w tym 130 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – pochodzącej w większości z rodzin ubogich i patologicznych. W zaistniałej sytuacji rodzice nie potrafią przekazać dzieciom pozytywnych wzorców życiowych. Głównym zadaniem projektu jest stworzenie szans młodzieży na lepszy start życiowy w oparciu o ich tradycje i korzenie oraz umożliwienie rozwoju osobistego, zdolności i rozpoznania celów życiowych. Podczas trwania projektu chcemy zaktywizować naszą młodzież, uczyć kreatywności i samodzielności oraz rękodzielnictwa, przyrządzania potraw regionalnych – poprzez ciekawe warsztaty i zajęcia, które poprowadzi wykwalifikowana kadra. Pokażemy też zasady organizacji imprez środowiskowych oraz promujących produkty regionalne. W tym celu młodzież nawiąże współpracę ze środowiskiem lokalnym, Urzędem Miejskim w Zabłudowie, domami kultury. Wierzymy, że rękodzieło oraz promocja potraw regionalnych zapoczątkują odnowę wsi i przyczynią się do powstania podstawowych bądź alternatywnych źródeł dochodu młodzieży w przyszłości. W zwiazku z realizacją niniejszego projektu młodzież będzie mogła po zajęciach szkolnych uczestniczyć w ciekawych, rozwojowych spotkaniach oraz organizować własne imprezy.

Budżet projektu: 9 350 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś BArWa w Rafałówce

Miejscowość: Rafałówka

Ulica, nr domu i lokalu: Rafałówka 63

Kod pocztowy i Poczta: 16-060 Zabłudów

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: –

Tworzymy przyszłość – młodzi na wsi

Unnamed Road, 16-060 Rafałówka, Polska

Więcej