Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’Do-pasjowani’ do miasta - 2013

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego w Chodzieży

Cel:

Celem projektu jest poznanie przez młodzież swoich predyspozycji, mocnych i słabych stron oraz nawiązanie nowych relacji ze społecznością lokalną.

Odbiorcy projektu:

Grupa 16 chłopców w wieku 13-18 z Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży.

Opis projektu:

Osią projektu jest integracja grupy młodzieży ze społecznością lokalną. Grupa uczestników projektu organizuje spotkania z mieszkańcami Chodzieży, którzy pasjonują się ciekawymi dla młodzieży tematami. Bierze udział w spotkaniach i warsztatach prowadzonych przez pracownika lokalnej telewizji, który uczy młodych obsługi kamery, robienia materiałów filmowych i ich montażu. Dzięki tym umiejętnościom młodzież przygotowuje relacje filmowe swoich kolejnych wizyt. Spotyka się z lokalnym pasjonatem militariów. Ubrana w stroje militarne ogląda, poznaje budowę i przeznaczenie pojazdów wojskowych. Na zakończenie spotkania organizuje wspólne ognisko z prawdziwą wojskową grochówką. Kolejne spotkanie odbywa się w prawdziwej kuźni, gospodarzem jest pasjonat sztuki kowalskiej i rzeźbiarstwa. Uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy kowala i sami spróbować na czym polega praca przy dłucie w kuźni, tworząc elementy wykonanych z metalu dzieł sztuki. Temat sztuki artystycznej przybliża młodzieży artysta-pasjonat zajmujący się grafiką, malarstwem i projektowaniem ceramiki. Podczas wspólnych spotkań uczestnicy projektują plakat i logo promujące ich działania. Na zakończenie realizatorzy organizują spotkanie, podczas którego pokazują zaproszonym gościom zmontowany film, opowiadający o kolejnych etapach realizacji projektu oraz opowiadają o swoich doświadczeniach.

Budżet projektu: 7 300 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego w Chodzieży

Miejscowość: Chodzież

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 32

Kod pocztowy i Poczta: 64-800 Chodzież

Województwo: wielkopolskie

Powiat: chodzieski

Adres strony internetowej: www.biblioteka-chodziez.pl

’Do-pasjowani’ do miasta

Aleja Tadeusza Kościuszki 30, 64-800 Chodzież, Polska

Więcej