Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wirtualne oko QR - 2013

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Cel:

Celem projektu jest poznanie środowiska lokalnego, mocnych i słabych stron młodzieży oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest gmina Jaraczewo. Realizowane przez młodzież działania zmierzają do stworzenia „Wirtualnej mapy Gminy Jaraczewo”. Uczestnicy biorą udział w warsztatach z zakresu fotografii, dziennikarstwa i informatyki. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich poznają, co to jest m.in. wywiad, reportaż, felieton, sonda, notatka informacyjna. Podczas zajęć plenerowych wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce. Podczas warsztatów fotograficznych młodzież poznaje budowę aparatu, jego funkcje i wykorzystanie ich w czasie wykonywania zdjęć (czego uczą się podczas zajęć w plenerze). Poza tym poznają podstawowe aspekty związane z obróbką zdjęć w komputerze, przy użyciu darmowych programów graficznych. Warsztaty informatyczne pokazują w jaki sposób umieszczać na stronie projektu odnośniki do poszczególnych obiektów. Tak przygotowany każdy uczestnik projektu szuka w Gminie miejsca, które jest dla niego ważne. Następnie oznacza je kodem QR, który przekierowuje na stronę internetową tworzoną przez danego uczestnika i dotyczącą wybranego obiektu. Na stronie znajduje się galeria zdjęć i reportaż, sonda uliczna lub felieton. Na głównej stronie znajduje się mapka gminy z poszczególnymi sołectwami, po kliknięciu na daną miejscowość otwiera się galeria obiektów przygotowana przez uczestników projektu. Uczestnicy otrzymują dostęp do panelu zarządzania stroną internetową i za pomocą dostępnych w panelu narzędzi i zdobytych na warsztatach umiejętności redagują autorską stronę danego obiektu. Do stron zostanie wygenerowany kod QR. Zakończenie projektu łączy się z powstaniem wirtualnej mapy interesujących miejsc Gminy. Informacje o tym młodzież przekazuje do prasy, na strony biblioteki, urzędu gminy, do mieszkańców trafiają również ulotki z linkiem do strony. Wspólnie grupa świętuje zakończenie realizacji działań podczas zorganizowanego przez siebie ogniska.

Budżet projektu: 9 150 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Jaraczewo

Miejscowość: Jaraczewo

Ulica, nr domu i lokalu: Kolejowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 63-233 Jaraczewo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: jarociński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteka.jaraczewo.pl/

Wirtualne oko QR

Golska 3, 63-233 Jaraczewo, Polska

Więcej