Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje strony – dobre strony - 2013

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy w grupie, wzmocnienie poczucia własnej wartości, poznanie środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież wieku 13-16 lat z wiejskiej gminy Linia.

Opis projektu:

Osią projektu jest historia i teraźniejszością rodzinnych stron uczestników projektu. Dzięki spotkaniom i wywiadom z ciekawymi ludźmi i organizacjami, młodzież znajduje interesujące ich aspekty życia w swoim środowisku, które przedstawia za pomocą filmu animowanego. Uczestnicy podczas cyklu warsztatów uczą się techniki animacji oraz tworzą filmy. Młodzież samodzielnie organizuje konkurs fotograficzny dla mieszkańców na temat ciekawych miejsc, ludzi i wydarzeń z gminy. Odnajdują również wśród mieszkańców stare fotografie, które prezentują na przygotowywanej wystawie. Wykonują mapę ciekawych historycznie, turystycznie oraz użytkowo miejsc w okolicy. Przeprowadzają analizę gminy oczami młodzieży, wskazując mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia dla rozwoju społeczności lokalnej. Wyniki swoich prac i działania projektu uczestnicy przedstawiają podczas prezentacji dla młodzieży szkolnej, finału projektu, na łamach gazety lokalnej, stron internetowych biblioteki, urzędu gminy i na wystawach fotografii. Uczestnicy nawiązują nowe kontakty z ciekawymi mieszkańcami i organizacjami lokalnymi. Realizację projektu zakończy uroczystość z udziałem władz lokalnych, przedstawicieli partnerów, dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, młodzieży. Uczestnicy prezentują relację z realizacji projektu, przedstawiają efekty pracy grupy filmy animowane, prezentację wyników badania gminy, mapę ciekawych miejsc okolicy, prezentują wystawę fotograficzną.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Miejscowość: Linia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna1

Kod pocztowy i Poczta: 84-223 Linia

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgl.pl

Moje strony – dobre strony

Osiedlowa 3, 84-223 Linia, Polska

Więcej