Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi i aktywni - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Cel:

Projekt ma na celu zwiększenie aktywności młodzieży w życiu publicznym i społecznym gminy Brusy, nabywanie umiejętności pracy w grupie oraz pozyskiwanie wsparcia społecznego, a także realizacji postawionych sobie celów.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z gminy Brusy w wieku 15-19 lat.

Opis projektu:

Działania projektu koncentrują się na aktywizacji młodzieży poprzez włączanie jej w działania społeczne. Młodzież nawiązuje nowe relacje społeczne z przedstawicielami administracji samorządowej, lokalnymi przedsiębiorcami oraz instytucjami, aby pozyskać wsparcie dla zaplanowanych przez siebie działań na rzecz środowiska lokalnego. Realizatorzy biorą udział w warsztatach przygotowujących ich do realizacji wspólnych działań oraz zajęciach tanecznych i sportowo-turystycznych. Uczą się tańczyć tance latynoamerykańskie. Uczestniczą w rajdach szlakami turystycznymi poznając zróżnicowany krajobraz Zaborowa i aktywnie korzystają podczas zajęć sportowych z dostępnego zaplecza (stadion, sala gimnastyczna, boisko). Zdobyte umiejętności młodzież przekazuje osobom niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia „Ty i Ja” podczas warsztatów tanecznych, a także organizuje liczne imprezy sportowe, np.: Karnawał w rytmie latino, Wiosenny nording-walking na Zaborach, Turniej tenisa stołowego, Integracyjne rozgrywki w bule, IV Zaborską Olimpiadę Sportową Osób Niepełnosprawnych Brusy 2014. Organizowane imprezy są okazją do ćwiczenia umiejętności pracy w grupie, nawiązywania nowych kontaktów, poznawania swojego środowiska i swoich możliwości. Młodzież dokumentuje w formie zdjęć swoje działania i umieszcza je w lokalnej prasie i na stronach internetowych www.brusy.pl oraz www.facebook.com/TYiJA.Brusy. Na zakończenie projektu młodzież organizuje dla siebie oraz osób niepełnosprawnych z lokalnego środowiska imprezę w chojnickiej kręgielni pod nazwą „Aktywny bowling”. Podczas spotkania uczestnicy podsumowują wspólnie zrealizowane zadania i świętują swój sukces.

Budżet projektu: 9 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 1

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Młodzi i aktywni

Młyńska 23, 89-632 Brusy, Polska

Więcej