Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przez świat z uśmiechem - 2013

Realizowany przez:

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, nawiązanie nowych relacji społecznych i włączenie się w życie społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży gimnazjalnej z gminy Czarna Dąbrówka.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu „Przez świat z uśmiechem” jest teatr uliczny z elementami żonglowania ogniem (fireshow) i chodzenia na szczudłach. Te umiejętności uczestniczy zdobywają i ćwiczą podczas warsztatów. Podczas zajęć młodzież rozwija wyobraźnię, inwencję twórczą i ekspresję ruchową, przełamuje barierę dystansu fizycznego. Podczas wyjazdów integracyjny młodzi ćwiczą nowe umiejętności w plenerze przygotowując się do publicznych występów w swojej miejscowości dla rówieśników i mieszkańców. Ponadto uczą się charakteryzacji (malowanie twarzy), którą wykorzystują w czasie przygotowywanego przez siebie przedstawienia pn. „Kolorowy świat zabawek”. Poznają różne zabawy, które wykorzystują podczas organizowanych imprez. Systematyczne zajęcia i publiczne występy z elementami szczudlarstwa i fireshow pozwalają uczestnikom przełamać lęk przed występami publicznymi. Młodzież organizuje warsztaty dla rówieśników i wspólnie z nimi żongluje i chodzi na szczudłach. Zebrane doświadczenia służą realizatorom do przygotowania folderu promującego kreatywne zajęcia dla młodzieży. Na zakończenie projektu uczestnicy organizują I zlot sztuki kuglarskiej, kolorowy pochód z udziałem artystów, pokaz swoich umiejętności żonglowania ogniem i chodzenia na szczudłach oraz festyn. Wszyscy mieszkańcy zostaną włączeni w zabawę.

Budżet projektu: 12 370 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce

Miejscowość: Czarna Dąbrówka

Ulica, nr domu i lokalu: Bytowska 10

Kod pocztowy i Poczta: 77-116 Czarna Dąbrówka

Województwo: pomorskie

Powiat: bytowski

Adres strony internetowej: http://www.gok.czarnadabrowka.pl/

Przez świat z uśmiechem

Słupska 1, 77-116 Czarna Dąbrówka, Polska

Więcej