Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dźwięki historii – jak powstała muzyka - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów w Brusach

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności współpracy w grupie i pozyskania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna i licealna z miasta Brusy.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań uczestników projektu jest budowa i nauka gry na dawnych instrumentach. Młodzi pod okiem instruktorów przygotowują pomieszczenia, które służą im następnie jako warsztaty do budowy instrumentów. Wykorzystując wiedzę rzemieślników, uczestnicy budują instrumenty muzyczne z epoki średniowiecza, a następnie uczą się na nich grać. Tworzą średniowieczną kapelę, nagrywają opracowane przez siebie utwory i umieszczają je w internecie. Nawiązują kontakty z lokalnymi szkołami i instytucjami, które udostępniają kapeli sale na występy z opracowanym repertuarem. Przygotowują wystawę zdjęć pokazujących kolejne etapy pracy nad instrumentami i opracowują folder dokumentujący występy średniowiecznej kapeli podczas lokalnych imprez. Młodzież planuje wystąpić na zakończenie projektu z koncertem podczas Międzynarodowego Festiwalu Archeologicznego, który odbywa się w Leśnie. Przygotowuje dla wszystkich uczestników prezentację instrumentów, informacje o ich budowie i uczy grania na nich.

Budżet projektu: 8 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów w Brusach

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: Młyńska 2

Kod pocztowy i Poczta: 89-632

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: http://gautar.brusy.pl

Dźwięki historii – jak powstała muzyka

Młyńska 23, 89-632 Brusy, Polska

Więcej