Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

www.multimedialnywielen.pl - 2013

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Cel:

Celem projektu jest poprawa umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego i jego zasobów przez grupę młodzieży z Wielenia.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Wielenia w wieku 14-19 lat.

Opis projektu:

Motywem przewodnim projektu jest utworzenie portalu www.multimedialnywielen.pl. Młodzież w praktyczny sposób wykorzystuje umiejętności dziennikarskie aktywnie uczestnicząc w życiu obywatelskim Wielenia. Do prowadzenia portalu uczestnicy przygotowują się podczas warsztatów dziennikarskich, warsztatów z reklamy oraz spotkań z dziennikarzem. Dzięki nim uczestnicy uczą się: redagowania artykułów, składu gazety, przeprowadzania wywiadów, montażu video, fotografii, zarządzania portalem, pracy przed kamerą i studio radiowym, pozyskiwania reklamodawców. Powstają trzy zespoły redakcyjne: prasowy, telewizyjny i radiowy. Młodzież pisze artykuły, przygotowuje materiały audio i wideo. Zdobywa doświadczenie w pracy dziennikarza obywatelskiego pracującego dla małej społeczności. Materiały ukazują się na portalu się co tydzień, naprzemiennie: artykuły, materiały radiowe i telewizyjne. Dodatkowo materiały prasowe ukazują się w formie bezpłatnej gazety. Głównymi obszarami tematycznymi opisywanymi przez młodych są sport, kultura, historia, społeczeństwo. Uczestnicy pozyskują reklamodawców, a dochód z reklamy przeznaczają na dofinansowanie trzech wspólnych wyjazdów na warsztaty studyjne. Zakończenie projektu odbywa się na rynku w Wieleniu. Uczestnicy przygotowują happening uliczny „Teraz młodzi: www.multimedialnywielen.pl”. Głównym punktem imprezy jest odsłonięcie rysunku autorstwa uczestników projektu pn. „Wieleń swoich marzeń”. Młodzież rozdaje gazetki, odtwarzane są materiały audio, młodzież przygotowuje dla najmłodszych animacje.

Budżet projektu: 12 300 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Miejscowość: Wieleń

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 64-730 Wieleń

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: http://mgokwielen.pl

www.multimedialnywielen.pl

Rybaki 3, 64-730 Wieleń, Polska

Więcej