Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiem skąd jestem – drohiczyńscy Gimnazjaliści poznają historię, tradycję, kulturę i obyczaje swojego regionu - 2008

Realizowany przez:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

Cel:

Celem projektu „Wiem skąd jestem-drohiczyńscy Gimnazjaliści poznają historię, tradycję swojego regionu” jest zapoznanie młodzieży z historią, tradycją, kulturą regionu Podlasia poprzez udział w warszatach, spotkaniach, wyjazdach. Wpojenie młodemu pokoleniu lokalnego patriotyzmu oraz ciekawe i twórcze zagospodarowanie wolnego czasu.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjum 13-15 lat, z miasta oraz z okolicznych wsi. Młodzież z terenu gminy ma bezpłatne bilety PKS, jeśli będą trudności w powrocie do domu, to rodzice na piśmie zobowiążą się do odbioru dziecka. W zajęciach uczestniczyć będą dwie grupy po 10 osób. Zostanie wyznaczony termin naboru – o przyjęciu na listę będzie decydowała data zapisu. Lista chętnych będzie dostępna w sekretariacie szkoły.

Opis projektu:

Gmina Drohiczyn charakteryzuje się bogatą historią, kulturą, nieskażoną przyrodą. Na terenie gminy mieści się jedno gimnazjum, do którego uczęszcza młodzież z 37 wsi oraz z miasta Drohiczyn. Celem głównym projektu jest zapoznanie młodzieży uczącej się w gimnazjum z przeszłością historyczną regionu, kulturą, tradycjami w tym kuchnią tradycyjną, poprzez udział w warsztatach, spotkaniach, wyjazdach. Uczestnikami projektu będą uczniowie Gminnego Gimnazjum. W ramach projektu planuje się: przeprowadzenie spotkań z historii i kultury regionu, produktu regionalnego, spotkania poprowadzą osoby znające i zajmujące się historią terenu oraz specjalista z Urzędu Marszałkowskiego. Zorganizowane będą warsztaty kulinarne dotyczące przyrządzania tradycyjnych potraw, które poprowadzą panie należące kiedyś do koła gospodyń wiejskich, osoby zajmujące się agroturystyką. W kwietniu odbędzie się wyjazd na imprezę „Stół Darów Ziemi” w Warszawie, która jest doskonałym miejscem do zaprezentowania lokalnych produktów przygotowanych przez młodzież i promocji regionu. Projekt zakończy festyn, na którym uczestnicy zajęć zaprezentują nabytą wiedzę i umiejętności wśród rówieśników, rodziców, władz lokalnych itp. Młodzież w trakcie projektu będzie pracować nad książką kulinarną z regionalnymi daniami. Efektem będzie zawiązanie grupy młodych, aktywnych ludzi, którzy zdobytą wiedzą i umiejętnościami zainteresują innych, opracują książkę, która będzie promować region.

Budżet projektu: 11 520 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

Miejscowość: Drohiczyn

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kraszewskiego 13

Kod pocztowy i Poczta: 17-312 Drohiczyn

Województwo: podlaskie

Powiat: siemiatycki

Adres strony internetowej: –

Wiem skąd jestem – drohiczyńscy Gimnazjaliści poznają historię, tradycję, kulturę i obyczaje swojego regionu

Józefa Ignacego Kraszewskiego 10, 17-312 Drohiczyn, Polska

Więcej