Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Międzypokoleniowy wehikuł czasu. - 2013

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie

Cel:

Celem projektu jest poznanie swojego środowiska oraz nawiązywanie nowych relacji społecznych oraz relacji międzypokoleniowych.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat ze Starego Kurowa i okolic.

Opis projektu:

Głównym tematem projektu jest budowanie więzi międzypokoleniowej. Grupa młodzieży wraz ze starszymi mieszkańcami Kurowa wspólnie realizuje działania związane z fotografią plenerową, kulinariami oraz zajęciami komputerowymi. Młodzi uczestniczą w warsztatach fotograficznych, a następnie wraz z grupą seniorów w warsztatach fotograficznych w plenerze. Wspólna pasja ułatwia nawiązanie relacji, wymianę doświadczeń, znalezienie wspólnego tematu. Odbywają się warsztaty kulinarne, na których seniorzy, pod okiem wykwalifikowanego kucharza, przekazują młodzieży tajemnice kuchni tradycyjnej. Młodzież natomiast prezentuje nowoczesne potrawy, które królują w menu nastolatków. Podczas zajęć komputerowych młodzi wspierają starszych. Wspólnie, przy użyciu programu komputerowego, dokonują obróbki zdjęć zrobionych w plenerze. Uczestnicy projektu uczestniczą w spotkaniach, podczas których poznają historie gminy widziane oczami starszych mieszkańców, zapomniane zwyczaje, wspomnienia dawnych wydarzeń. Na zakończenie realizacji projektu młodzież wspólnie z seniorami organizuje wystawę fotograficzną, która składa się z dokumentacji tego, co wydarzyło się w projekcie oraz starych fotografii, które dokumentują wygląd gminy Stare Kurowo wczoraj i dziś. W wydarzeniu biorą udział zaproszeni rodzice uczestników, przedstawiciele władz lokalnych i instytucji wspierających realizację projektu.

Budżet projektu: 6 880 zł

Dotacja: 5 400 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie

Miejscowość: Stare Kurowo

Ulica, nr domu i lokalu: Żymierskiego 8

Kod pocztowy i Poczta: 66-540 Stare Kurowo

Województwo: lubuskie

Powiat: strzelecko-drezdenecki

Adres strony internetowej: http://gokstk.like.pl

Międzypokoleniowy wehikuł czasu.

Kościuszki 62, 66-540 Stare Kurowo, Polska

Więcej