Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pieśni ziemi rodzinnej - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów swojego środowiska, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz nawiązanie współpracy z mieszkańcami i instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z Pluskowęs i okolicznych wiosek.

Opis projektu:

Tematem, wokół którego zbudowano projekt jest folklor ziemi rodzinnej. Uczestnicy zaangażowani są w pracę ludowego zespołu pieśni i tańca. Przygotowują dla mieszkańców Pluskowęs scenariusz wiejskiej uroczystości w oparciu o zebrane przez siebie stare ludowe utwory muzyczne. Zebrane teksty piosenek publikują w formie śpiewnika oraz nagrywają płytę z repertuarem zapomnianych już utworów ludowych. Młodzież odwiedza najstarszych mieszkańców Pluskowęs i okolic, spisuje teksty piosenek i nagrywa melodie. Następnie spotyka się na próbach i wspólnie uczy nowych utworów. Podczas wyjazdu edukacyjnego uczestnicy poznają pracę profesjonalnego studia nagrań, obserwują na czym polega praca dźwiękowca, uczą się zasad opracowywania muzyki oraz nagrywania. Konsultują z ekspertami swoje problemy. Realizacja zadań projektowych rozwija umiejętności zdobywania informacji, korzystania z oferty kulturalnej, umożliwia poznanie ciekawych ludzi, a także uczy współpracy z lokalnymi instytucjami. Podsumowaniem projektu jest występ grupy podczas uroczystości gminnej z przygotowanym repertuarem odtworzonych starych piosenek ludowych. Wszyscy mieszkańcy otrzymują śpiewnik i płytę nagraną przez młodych.

Budżet projektu: 7 535 zł

Dotacja: 5 600 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach

Miejscowość: Pluskowęsy

Ulica, nr domu i lokalu: Pluskowęsy 77

Kod pocztowy i Poczta: 87-410 Kowalewo Pomorskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: golubsko-dobrzyński

Adres strony internetowej: –

Pieśni ziemi rodzinnej

Pluskowęsy 75, 87-410, Polska

Więcej