Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rowerowy most - 2012

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim

Cel:

Celem projektu 'Rowerowy most’ jest podniesienie umiejętności nawiązywania kontaktów, autoprezentacji oraz lepsza znajomość własnej miejscowości i okolic u grupy 30 osób – młodzieży w wieku 13 – 18 lat z terenu miasta Stoczek Łukowski i gminy Wodynie w okresie od 01.07.2013 r. do 31.10.2013 r. poprzez wspólne opracowanie trasy rowerowej łączącej obie miejscowości wraz z opisem ciekawych miejsc leżących przy tej trasie. Dla realizatorów celem będzie nawiązanie trwałego partnerstwa.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą grupy 15 osobowe młodzieży w wieku 13-18 lat z terenu miasta Stoczek Łukowski i Gminy Wodynie. Obie grupy pomimo niewielkiego dystansu dzielącego nasze miejscowości nie mają okazji i możliwości wzajemnego poznania się i nawiązania kontaktu. Granica województw, powiatów itd. sprawia, że nawet po ukończeniu gimnazjum młodzież z tych miejscowości wybiera inne ośrodki do kontynuowania nauki. Dlatego też projekt 'Rowerowy most’ jest jedną z nielicznych szans na nawiązanie relacji, które w naszym wypadku mogą być trwałe i łatwe do kontynuowania co jeszcze bardziej zachęca nas do realizacji tego projektu.
Założeniem projektu jest, żeby w każdej grupie przynajmniej 8 osób było uczestnikami poprzednich projektów. Będziemy starali się aby liczba ta była bliska 15 w każdej z grup.

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie kilkoma kanałami jeszcze pod koniec czerwca poprzez informację na portalach społecznościowych, łańcuszek smsowy wśród młodzieży, pocztą pantoflową

Opis projektu:

Projekt 'Rowerowy most’ to projekt, w którym grupa 30 osobowa młodzieży ze Stoczka Łukowskiego i Wodyń będzie miała szansę rozwinąć swoją wiedzę na temat własnego środowiska lokalnego, nawiązać nowe relacje i znajomości oraz szansę na zaprezentowanie własnych dokonań oraz organizacji wydarzenia i trwałego produktu jakim jest ścieżka rowerowa wraz z questami i opisem miejsc. Uczestnikami będzie w większości lub w całości (w zależności od wyniku rekrutacji i zainteresowania) młodzież, która już uczestniczyła w projekcie Równać Szanse po 15 osób z obu miejscowości.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną dwa dwudniowe spotkania rowerowe, podczas których młodzież opracuje trasę rowerową łączącą Stoczek Łukowski i Wodynie, ciekawe miejsca i ich opisy, questy (zagadki i zadania dotyczące danych miejsc) do rozwiązania dla osób, które będą chciały korzystać z naszej trasy, a także broszurę i jej wersję elektroniczną zamieszczoną na naszym blogu, film promujący i wspólne wydarzenia dla mieszkańców zakończone ogniskiem. Chcemy aby nasz projekt był początkiem trwałych relacji i współpracy, a niewielki dystans jaki nas dzieli był silnikiem bardziej integrującym niż dzieląca nas granica województw. Nasze działania chcemy realizować z maksymalnie dużym naciskiem podmiotowego traktowania młodzieży, a rolę dorosłych ograniczać do zachowania bezpieczeństwa, porządku i kultury spotkań. To młodzież podczas podsumowania projektu ma czuć satysfakcję z tego co osiągnęła i zorganizowała. Liczymy, że dzięki 3 spotkaniom uda nam się utrwalić nawiązane znajomości.
Chcemy, żeby po zakończeniu projektu młodzież wiedziała więcej o otaczającym go środowisku, jego atrakcjach, potencjale, żeby nie czuła dyskomfortu przy nawiązywaniu relacji z rówieśnikami z innej miejscowości i potrafiła zaplanować, a następnie zrealizować własne przedsięwzięcie licząc się z własnymi możliwościami i ograniczeniami. Wierzymy, że projekt będzie również okazją do prezentacji własnych dokonań młodzieży w ramach poprzednich projektów Równać Szanse. Dotacja zostanie przeznaczona na sfinansowanie wyżywienia i noclegów, wydruku broszury, wynagrodzenia prowadzącego warsztaty z questów.
Chcemy, aby stworzona przez nas ścieżka rowerowa z questami była czymś trwałym, dlatego po zakończeniu projektu zostanie umieszczona na blogu i stronach internetowych partnerów, tak żeby każdy mógł z niej skorzystać.

Budżet projektu: 7 440 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem II

Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudskiego 2a

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://stoczek-lukowski.pl

Rowerowy most

Piłsudskiego 71, 21-450 Stoczek Łukowski, Polska

Więcej