Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teraz MY! - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Szkolna 13

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży postawienia się w roli trenerów. Umiejętności, które nabyli podczas projektu „Równać Szanse” pozwolą im na odwrócenie ról. Tym razem to młodzi ludzie będą ekspertami w swojej dziedzinie i będą uczyć rówieśników tego, czego sami się nauczyli. Spotkania młodzieży są też okazją do wymiany doświadczeń z realizacji swoich projektów. Zwiedzanie najbliższej okolicy z „gośćmi” pozwoli także na docenienie walorów miejsca, w którym mieszkają „gospodarze”.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczestnicy obu projektów „Równać Szanse” z partnerskich stowarzyszeń – po 10 osób z każdego. Młodzież spośród siebie wybierze 10 osób, które były najbardziej zaangażowane w projekt „Równać Szanse”. W razie rozbieżności zdań zostanie przeprowadzone głosowanie, które wyłoni uczestników.

Opis projektu:

Projekt polega na spotkaniach i wspólnej wymianie doświadczeń młodzieży biorącej udział w kończących się właśnie projektach „Równać Szanse”. Młodzi uczestnicy obu projektów będą mogli wystąpić w roli trenerów i przekazać swoją wiedzę i umiejętności gościom, którzy do nich przyjadą. W ramach projektu odbędą się dwa spotkania. W Lubowidzu i w Sztutowie. Oprócz spotkań „na żywo”, uczestnicy projektu spotkają się także w świecie wirtualnym podczas konferencji on-line.
Uczestnicy projektu Ukryty skarb (geocaching) zaprezentują i pokażą gościom ze Sztutowa grę geocaching odnajdując wspólnie skrzynki w Lubowidzu. Młodzież ze Sztutowa przeprowadzi warsztaty własnoręcznego szycia poi i robienia kijów i pokaże podstawowe ruchy. Odbędzie się także wspólna wyprawa rowerowa po okolicy.
Po powrocie młodzież ze Sztutowa przygotuje prezentację online o 20 najciekawszych miejscach w swojej okolicy, a ich koledzy i koleżanki z Lubowidza wybiorą 10 ich zdaniem najbardziej wartościowych, w których zostaną umieszczone skrzynki geocache, kiedy młodzież spotka się po raz drugi, tym razem w Sztutowie. Uczestnicy wspólnie przygotują opisy miejsc, skrzynki i plan wyprawy z geocachami. (do dyspozycji będą kajaki) Młodzież będzie także wspólnie ćwiczyć taniec z poi i kijami. Pod okiem teatrologa ułoży scenariusz wspólnego występu. W ramach zwiedzania okolicy, na sztutowskiej plaży odbędą się warsztaty latawcowe.
Finałem projektu Teraz MY! będzie wspólny wirtualny występ kuglarski, poprzedzony spotkaniami on-line w wykorzystaniem komunikatorów internetowych.
W projekt będą zaangażowane osoby, które prowadziły oba projekty „Równać Szanse”. Także młodzież biorąca udział w projekcie Teraz MY! zostanie wyłoniona z uczestników projektów „Równać Szanse”.

Budżet projektu: 6 400 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem II

Stowarzyszenie Szkolna 13

Miejscowość: Sztutowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 13

Kod pocztowy i Poczta: 82-110 Sztutowo

Województwo: pomorskie

Powiat: nowodworski

Adres strony internetowej: http://Szkolna13.org

Teraz MY!

Gdańska 36, 82-110 Sztutowo, Polska

Więcej