Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kierunek – wspólne jutro - 2012

Realizowany przez:

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości przy równoczesnym zwiększeniu zainteresowania i dumy z miejsca, w którym dorastają młodzieży z Bukowca i Brójec w wieku 14-18 lat, poprzez wspólne i wielokierunkowe działanie na rzecz własnych gmin w Lokalnej akademii Umiejętności.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczyć będzie 16 młodych ludzi z Bukowca i Brójec, którzy wcześniej aktywnie realizowali w swoich miejscowościach dwa całkowicie różne projekty. Miejscowości leżą w odległości 10 kilometrów i są to podobne co do wielkości wioski. Atutem obu miejscowości jest mocno zaangażowana społecznie młodzież, która chętnie realizuje działania społeczne na rzecz mieszkańców. Teraz oprócz nowych umiejętności chcieliby zawiązać nowe przyjaźnie.

Opis projektu:

Film i Internet – wykorzystanie współczesnych mediów – staną się idea spinającą nasze działania. dadzą możliwość połączenia różnych pasji i charakterów. Będą miejscem wymiany i zdobywania nowych umiejętności, prezentowania siebie, grupy oraz okolicy, w której się dorasta. Również nawiązania nowych przyjaźni. W tym celu wspólnie powołamy tzw. Lokalną Akademię Umiejętności, która stanie się medialnym miejscem spotkań. Działania rozpoczniemy od zorganizowania wspólnego spotkania w Bukowcu, gdzie młodzież nie tylko się pozna, ale też dokona prezentacji własnych pasji i przedstawi działania zrealizowane w swoich projektach oraz dokonają wyboru działań w tym projekcie. Podzielą się na grupy zainteresowań, w których później będą wspólnie działać. Następnie udamy się do redakcji TV ODRA i redakcji Gazety Lubuskiej w Zielonej Górze, gdzie przyjrzymy się powstawaniu mediów od kuchni. Wykorzystując media, będą obserwować i dokumentować zmiany zachodzące w miejscowościach, odkrywać szanse dla mieszkańców i ocalać przed zapomnieniem niezwykłość osób i miejsc we własnej okolicy. Wspólnie przygotują reportaż, przeprowadzą sondy i zmontują materiał. Efekty pracy zostaną umieszczone na stronie www Związku i Stowarzyszenia. Aby młodzież pewniej czuła się w roli dziennikarza telewizyjnego, zorganizujemy ćwiczenia z obsługi kamery i montażu materiału filmowego. Dla wymiany doświadczeń, opinii, dzielenia się uwagami i utrzymania kontaktu będziemy korzystać z takich narzędzi jak Facebook i Skype. Planujemy zorganizować wyjazd do Łagowa na 42 Lubuskie Lato Filmowe – najstarszy festiwal filmowy w Polsce, odbywający się w naszym regionie. Podsumowanie pracy młodych zostanie zaprezentowane podczas Lokalnego Forum w Bukowcu. Zaproponowane przez nas działania zaowocują tym, że młodzi ludzie będą potrafili odkrywać, dokumentować, poznawać, rozumieć, słuchać oraz wykorzystywać poznaną wiedzę, która jest często bardzo blisko nich, zachowywać ją i przekazywać innym. Samodzielny wybór tematów i sposobu jego ujęcia da możliwość połączenia pasji z planowanym własnej przyszłości, poznaniem samego siebie i zwiększeniem wiary we własne możliwości.

Budżet projektu: 8 700 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem II

Gminny Szkolny Związek Sportowy w Trzcielu

Miejscowość: Trzciel

Ulica, nr domu i lokalu: Kościuszki 21

Kod pocztowy i Poczta: 66-320 Trzciel

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Kierunek – wspólne jutro

Grunwaldzka 1, 66-320 Trzciel, Polska

Więcej