Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kulturalne potyczki – co 3 drużyny to nie jedna! - 2012

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży zaprezentowania rówieśnikom z innych miejscowości swoich doświadczeń i osiągnięć płynących z realizacji zakończonych w Programie 'Równać Szanse’ projektów oraz przeprowadzenie wspólnego przedsięwzięcia jakim jest organizacja wspólnego wyjazdu edukacyjnego.

Odbiorcy projektu:

Po 6 najbardziej aktywnych osób z każdego projektu – łącznie 18 uczestników

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie młodzieży zaprezentowania rówieśnikom z innych miejscowości swoich doświadczeń i osiągnięć płynących z realizacji zakończonych w Programie ?Równać Szanse? projektów oraz przeprowadzenie wspólnego przedsięwzięcia jakim jest organizacja wspólnego wyjazdu edukacyjnego.

Młodzież w projekcie w edycji 2012 zajmowała się tematyką wielokulturowości Podlasia. Młodzież realizująca projekt GOK zajmowała się tematem zawodów przyszłości, treningiem personalnym. Z kolei grupa młodzieży skupiającej się przy Bibliotece z Moniek podjęła pracę nad tematyką ekologiczną, promując tym samym środowisko przyrodnicze w swojej okolicy. Wszystkie projekty miały odmienną tematykę, jednak jest coś co je łączy. Pasja, zaangażowanie, chęć do działania młodych ludzi, którym zależy na przyszłości. Dlatego też warto wymieniać się doświadczeniami, poznawać nowych ludzi. Wszystkie 3 grupy młodzieży bardzo chętnie przystały na propozycję zdobycia dodatkowych funduszy na realizację wspólnych działań.

Wśród ich propozycji znalazły się :
– po 1 spotkaniu organizacyjnym w każdej z lokalizacji
– 2 spotkania wszystkich grup za pomocą systemu wideokonferencyjnego (Skype lub inne dostępne media) – będzie to pierwszy kontakt młodzieży, który pozwoli na wspólne opracowanie wyjazdu.
– 1 spotkanie 'na żywo’ – które będzie okazją do wymiany doświadczeń zebranych w projektach a także wyświetlenia 'Slajdowiska doświadczeń’ ze zdjęć zebranych podczas realizacji wszystkich działań projektowych
– założenie 1 grupy na Facebooku, która będzie stanowić trzon wymiany informacji między grupami
– 1 wyjazd edukacyjny, którego program przygotuje młodzież
– po 1 spotkaniu grup w swoich lokalizacjach w celu przygotowania prezentacji o realizowanych projektach, wybór zdjęć do pokazu 'Slajdowisko doświadczeń’
– po 1 spotkaniu podsumowującym w każdej z lokalizacji lub w przypadku znalezienia dodatkowych funduszy na transport uczestników wspólne spotkanie podsumowujące w wybranym miejscu

Budżet projektu: 6 250 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem II

Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym

Miejscowość: Krypno Kościelne

Ulica, nr domu i lokalu: Krypno Kościelne 3

Kod pocztowy i Poczta: 19-111 Krypno

Województwo: podlaskie

Powiat: moniecki

Adres strony internetowej: http://gminakrypno.pl/biblioteka

Kulturalne potyczki – co 3 drużyny to nie jedna!

Krypno Kościelne 76B, 19-111, Polska

Więcej