Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Obiektywem i piórem - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Jezioranach

Cel:

Celem działań jest nawiązanie relacji społecznych w grupie rówieśniczej łączącej młodzież z dwóch szkół oraz we własnym miejscu zamieszkania, poznając je „od nowa” przez perspektywę fotografii i wywiadów z ciekawymi ludźmi, twórcami ludowymi, przedstawicielami oryginalnych zawodów oraz promowanie walorów swojej miejscowości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami jest grupa młodzieży w wieku 15 – 19 lat ucząca się na terenie gminy Jeziorany w gimnazjum i liceum profilowanym, zainteresowana fotografią i reportażem, która zgłosiła chęć udziału w projekcie. Część kosztów dowozów zostanie pokryta z uzyskanej dotacji.

Opis projektu:

Projekt zakłada realizację warsztatów z zakresu szeroko rozumianej sztuki fotografii i reportażu. Uczestnikami będą uczniowie gimnazjum i liceum profilowanego zainteresowani fotografią, techniką komputerową, przyrodą i pracą reporterską. Działania będą polegały na zorganizowaniu warsztatów dotyczących techniki fotografowania poprowadzonych przez fotografów oraz warsztatów dziennikarskich realizowanych przez redaktorów lokalnej gazety. Po odbyciu warsztatów młodzież wyruszy w teren na plenery zdjęciowe i poszukiwanie tematów do wywiadów i reportaży. Pozostałe zajęcia odbędą się w pracowniach szkolnych zaadaptowanych na ciemnię i laboratorium obróbki cyfrowej. Uczniowie sami wywołają wykonane przez siebie zdjęcia i opracują zdjęcia cyfrowe. Reportaże zostaną przygotowane do prezentacji. Po zakończeniu działań związanych z projektem młodzież przygotuje podsumowanie, zorganizuje promocję wystawy oraz zaprosi gości. Efektami projektu będą: wystawa fotograficzna, cykl reportaży i wywiadów ukazujących się w gazecie lokalnej. Zwieńczeniem projektu będzie duża impreza wchodząca w skład „Jeziorańskich Dni Nauki i Sztuki”, podczas której odbędzie się wernisaż fotograficzny połączony z prezentacją najciekawszych wywiadów i reportaży oraz pokaz multimedialny ukazujący kulisy powstawania wystawy, migawki z wyjazdów, najlepsze prace fotograficzne.

Budżet projektu: 7 000 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum w Jezioranach

Miejscowość: Jeziorany

Ulica, nr domu i lokalu: ul. M. Konopnickiej 13 B,C,D

Kod pocztowy i Poczta: 11-320 Jeziorany

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Obiektywem i piórem

Kościuszki 17, 11-320 Jeziorany, Polska

Więcej