Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

M.I.E.C.Z. – Młodzieżowa Interpretacja Epoki Czasów Zapomnianych - 2012

Realizowany przez:

Gołdapski Fundusz Lokalny w Gołdapi

Cel:

Celami projektu są:
– rozwijanie zainteresowań i pasji oraz wzrost kompetencji społecznych 9 osobowej grupy młodzież z Gołdapi w wieku 17 lat, w ciągu 6 miesięcy;
– poprawa umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów, komunikacji interpersonalnej i współpracy w grupie rówieśniczej.

Odbiorcy projektu:

Grupa składa się z 9 osób w wieku 17 lat mieszkających w Gołdapi, północno-wschodnie Mazury. Grupa (początkowo 4 osoby) powstała samodzielnie wiosną 2012 r. i zgłosiła się do naszej organizacji z pomysłem i prośbą o pomoc stworzenia grupy odtwórstwa historycznego. W trakcie pracy nad wypracowanie projektu młodzież zaprosiła (zrekrutowała) do grupy jeszcze 5 osób, które w tej chwili stanowią grupę.

Opis projektu:

Projekt „M.I.E.C.Z. – Młodzieżowa Interpretacja Epoki Czasów Zapomnianych”, został przygotowany przez grupę młodzieży z Gołdapi (gmina miejsko-wiejska na Mazurach) zainteresowaną wczesnośredniowieczną przeszłością terenów, na których mieszkają. Grupa poprzez realizację tego projektu chce poznać życie ludów bałtyjskich mieszkających na tym terenie oraz rozwijać swoje umiejętności, wiedzę i postawy. Projekt realizowany będzie poprzez cykl spotkań i warsztatów – w tym wyjazdowych – z zakresu odtwórstwa historycznego. Odbędą się warsztaty rzemieślnicze – krawiectwo, kowalstwo, wykonywanie biżuterii, posługiwania się bronią, przebywania w terenie, komunikacji interpersonalnej i współpracy w grupie. Projekt otrzymał już dofinansowanie z programu „Młodzież w działaniu” w wysokości 4850 euro. Dotacja będzie stanowiła wkład własny do projektu i pozwoli na rozszerzenie działań i zostanie przeznaczona na dofinansowanie warsztatów wyjazdowych, zakupu elementów ubiorów oraz materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów. Z dotacji pokryte zostaną też niektóre honoraria.

Budżet projektu: 19 120 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gołdapski Fundusz Lokalny w Gołdapi

Miejscowość: Gołdap

Ulica, nr domu i lokalu: Wolności 11

Kod pocztowy i Poczta: –

Województwo: –

Powiat: gołdapski

Adres strony internetowej: http://www.gfl.org.pl

M.I.E.C.Z. – Młodzieżowa Interpretacja Epoki Czasów Zapomnianych

Wolności 11, 19-500 Gołdap, Polska

Więcej