Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Solarix Go! - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych, zwiększenie wiary we własne możliwości, kształtowanie umiejętności właściwej oceny środowiska.

Odbiorcy projektu:

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Opis projektu:

Główne działania młodzieży są skupione wokół budowy pojazdu o nazwie Solarix, który według uczestników projektu ma posiadać napęd elektryczny, a energia potrzebna do jego napędu ma pochodzić z energii słonecznej. Zadaniem młodzieży jest zaprojektowanie jego podstawowych zespołów, dokonanie zakupu gotowych elementów (tych, które nadają się do zastosowania w pojeździe), montaż i uruchomienie pojazdu. Pewną ilość zespołów uczestnicy pozyskują od sponsorów. W trakcie procesu budowy pojazdu konieczne jest przygotowanie, przedyskutowanie i wybór właściwych rozwiązań technicznych. Ciekawym i trudnym elementem projektu dla realizatorów, jest podjęcie próby uzyskania świadectwa homologacji pojazdu, przeprowadzenie przeglądu technicznego i dokonanie rejestracji pojazdu, aby mógł poruszać się po drogach publicznych. Przyjęte przez grupę do wykonania zadanie jest poważnym wyzwaniem technicznym, zawiera elementy innowacyjnych technologii. Zastosowanie ich przez grupę wymaga od uczestników pozyskania szerokiego wsparcia u wielu osób i w wielu dziedzinach oraz wypracowania właściwych zasad współdziałania i charakteru współpracy członków zespołu, aby unikać błędów technicznych. Grupa na bieżąco współpracuje z rzeczoznawcą i pod jego kierunkiem poznaje warunki, jakie musi spełniać pojazd, na ich bazie projektować jego główne elementy, wykonywać je, dokonywać zmian i modyfikacji konstrukcji pojazdu. Kolejnym elementem jest dokumentowanie przebiegu projektu (zdjęcia, filmy, fotokomiksy, itp.). Przygotowywane materiały służą do omawiania przeprowadzonych działań, błędów popełnionych w czasie prac, propagowania działań grupy i promocji projektu. Młodzież prezentuje w środowisku lokalnym nowoczesne rozwiązania techniczne, ekologiczne technologie, nowatorską i innowacyjną wiedzę. Różnorodność działań pozwala każdemu uczestnikowi projektu znaleźć dla siebie odpowiedni obszar do działania, sprawdzania się i pokazania swoich możliwości. Podsumowanie 15 miesięcy działań grupy odbędzie się w obecności zaproszonych gości, młodzież prezentuje pojazd Solarix wraz filmem dokumentującym przebieg jego budowy oraz organizuje dla chętnych jazdy próbne.

Budżet projektu: 52 520 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Miejscowość: Ziębice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wojska Polskiego 3

Kod pocztowy i Poczta: 57-220 Ziębice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Solarix Go!

Wojska Polskiego 15, 57-220 Ziębice, Polska

Więcej