Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spotkajmy się na scenie. - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie

Cel:

Zwiększenie umiejętności planowania, nawiązywania kontaktu z różnymi grupami społecznymi oraz poznanie swoich mocnych i słabych stron

Odbiorcy projektu:

Grupa 30 gimnazjalistek i gimnazjalistów z gminy Ulanów.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest spektakl muzyczny opowiadający o życiu współczesnych nastolatków. Młodzi wybierają utwór literacki, na jego podstawie piszą scenariusz, rozdzielają role w spektaklu oraz zadania przy realizacji przedsięwzięcia (reżyseria, scenografia, muzyka, piosenki, choreografia). Przygotowaniem do realizacji są warsztaty sceniczne (aktorskie z elementami śpiewu i tańca) oraz warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie i informatyczne, które przygotowują młodzież do dokumentowania pracy nad projektem i jego promocji w swoim środowisku. Młodzież opracowuje wspólny harmonogram najważniejszych działań w projekcie, dzieli się na grupy warsztatowe, przypisuje zadania. Młodzi po odbyciu szkoleń: fotograficznego, filmowego, dziennikarskiego i informatycznego wybierają grupę zadaniową odpowiednią do ich zainteresowań i predyspozycji, w ramach której dokumentują i promują projekt. Powstaje też grupa odpowiedzialna za organizację comiesięcznych spotkań monitorujących, wycieczek i imprez. W trakcie pracy nad spektaklem wyodrębniają się trzy grupy artystyczne (aktorska, wokalna, taneczna) oraz grupy odpowiedzialne za scenografię, kostiumy, plakaty. Umiejętności wokalne i taneczne młodzież wykorzystuje na koncercie przygotowanym w ramach współpracy i wzajemnej nauki z grupą osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ważnym doświadczeniem kulturalnym dla uczestników jest wyjazd na musical do teatru muzycznego. Przedsięwzięcia artystyczne młodzież łączy z działalnością charytatywną – organizuje koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Wszystkie działania są dokumentowane w postaci filmów, zdjęć, artykułów na stronach internetowych projektu, SIL „Przystań”, Zespołu Szkół w Ulanowie, GCK, UGiM w Ulanowie. Dzięki inicjatywie młodzieży projekt jest objęty patronatem tygodnika „Echo Dnia”. Na podsumowanie realizacji projektu młodzież wystawia spektakl oraz pokaz filmu dokumentującego kolejne etapy realizacji projektu. Imprezie towarzyszy wystawa fotograficzna. Uczestnicy projektu i goście otrzymują płytę z nagranym spektaklem oraz relacją z działań projektowych.

Budżet projektu: 52 840 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Przystań w Ulanowie

Miejscowość: Ulanów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. T. Buli 3

Kod pocztowy i Poczta: 37-410 Ulanów

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: http://silprzystan.pl/

Spotkajmy się na scenie.

Turystyczna 6, 37-410 Ulanów, Polska

Więcej