Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na scenie życia czyli aby nam się chciało chcieć - 2013

Realizowany przez:

Fundacja Jedynka Dzieciom

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności planowania własnej przyszłości oraz pozyskiwania wsparcia społecznego, a także wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

27 osobowa grupa uczestników w wieku 13-18 lat z terenu Pelplina

Opis projektu:

Działania projektu skupione są wokół tematu teatru, jako symbolu podejmowanych przez człowieka życiowych ról. Aby utrzymać się w teatralnej konwencji, podstawowe etapy projektu młodzież przygotowuje występy według gatunków: teatr faktu, teatr uliczny i teatr dramatyczny. Powstają podzespoły: kreatywny, techniczno-organizacyjny i promocyjny. Wspólnie grupa pracuje nad doprecyzowaniem kształtu (treści i formy) poszczególnych spektakli. Poprzez zajęcia warsztatowe i pracę w grupach młodzież zdobywa nowe umiejętności niezbędne do działania. Powstaje szczegółowy harmonogram. Przygotowanie spektaklu „faktu” jest związane z tematem postawy obywatelskiej i zaangażowaniem młodych w życie społeczne. Uczestnicy organizują i biorą udział w debacie z władzami samorządowymi, do której przygotowują się przeprowadzając serię wywiadów. Włączają się w akcję pisania listów prowadzoną przez Amnesty International. Przygotowują wystawę zdjęć na temat praw człowieka. Biorą udział w szkoleniu poświęconym organizacji i finansowaniu inicjatyw młodzieżowych, po którym cała grupa realizuje pomysł własnego autorstwa podczas święta ulicy w Pelplinie. Podczas dni Pelplina młodzi wystawiają spektakl uliczny, są to wyreżyserowane i zagrane przez nich scenki rodzajowe odegrane na ulicy, pośród mieszkańców, a po części z ich udziałem, oraz organizują działanie typu flash mob. Równolegle, od początku projektu, toczą się działania polegające na dokumentowaniu i upowszechnianiu projektu – zdjęcia, króciutkie filmy pokazywane w Internecie. Młodzież nawiązuje kontakty z lokalnymi mediami, poprzedzają je warsztaty z dziennikarstwa i promocji. Uczestnicy projektu przygotowują na zakończenie realizacji projektu i podsumowanie swoich działań, wystawienie spektaklu dramatycznego na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zaprezentowanie wystawy dokumentującej kolejne etapy pracy młodzieży. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Pelpina, osobom wspierającym młodzież wręcza podziękowania.

Budżet projektu: 51 360 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Jedynka Dzieciom

Miejscowość: Pelplin

Ulica, nr domu i lokalu: Sambora 5a

Kod pocztowy i Poczta: 83-130 Pelplin

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: www.fundacjajedynkadzieciom.pelplin.pl

Na scenie życia czyli aby nam się chciało chcieć

Adama Mickiewicza 1a, 83-130 Pelplin, Polska

Więcej