Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

KiN-O, czyli Kultura i Natura – Odlot - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie De-Novo w Dynowie

Cel:

Głównym celem projektu jest poznanie przez młodzież swoich mocnych i słabych stron, wzrost wiary we własne możliwości, rozwój umiejętności nawiązywania nowych kontaktów oraz zdobywania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w Dynowie.

Opis projektu:

Działania projektu zbudowane są wokół lokalnego zasobu jakim jest przyroda Pogórza Dynowskiego. Młodzież odkrywa walory turystyczne swojej miejscowości i nieznane jej dotąd zakątki. Stają się one dla niej inspiracją do działań artystycznych i kulturotwórczych. Łącznikiem między naturą i sztuką jest tytułowe „KiN-O”. Realizatorzy podejmują działania w naturze, wykorzystują do tego film, fotografię, street art, street dance. Młodzież organizuje kino plenerowe, na seanse filmowe poświęcone przyrodzie i historii kina zapraszani są wszyscy mieszkańcy Dynowa. Uczestnicy projektu angażują się w prace na terenie stadniny koni. Przygotowują scenariusz i organizują grę terenową, do udziału w której zapraszają przedstawicieli dynowskich organizacji i instytucji. Grupa uczestniczy w warsztatach fotografii analogowej i cyfrowej, zdobywa umiejętności przygotowania profesjonalnych zdjęć przyrody. Młodzież tworzy również krótkometrażowe etiudy filmowe z wykorzystaniem dawnych sposobów dokumentowania i montażu, tematami filmów jest życie społeczności lokalnej i przyroda. Urozmaiceniem projektu są spotkania i współpraca z ciekawymi ludźmi, których praca bądź pasja, inspirują młodych. Uczestnicy projektu organizują lokalne akcje promujące zdrowy tryb życia oraz spotkanie z Radą Miejska Dynowa poświęcone tematowi ekologii w środowisku lokalnym. Część grupy przygotowuje pokazy tańca street dance, efekty ich pracy mieszkańcy Dynowa mogą zobaczyć podczas lokalnych imprez. W ramach projektu młodzież bierze udział w survivalowej wyprawie, podczas której sprawdza swoje umiejętności przetrwania w biwakowych warunkach i wiedzę o otaczającej ją przyrodzie. Uroczyste świętowanie zakończenia projektu i publiczna prezentacja prac artystycznych młodzieży, nastąpi podczas otwarcia wystawy zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury.

Budżet projektu: 65 850 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie De-Novo w Dynowie

Miejscowość: Dynów

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudzkiego 85

Kod pocztowy i Poczta: 36-065

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: http://www.denovo.net.pl

KiN-O, czyli Kultura i Natura – Odlot

Zamkowa 5b, 36-065 Dynów, Polska

Więcej