Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’Media Lab – portal czerwionka.org’ - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez uczestników umiejętności planowania własnej drogi życiowej, zwiększenie poczucia własnej wartości oraz umiejętności nawiązywania nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 28 uczestników w wieku 13-19 lat z obszaru wiejskiego gminy Czerwionka-Leszczyny

Opis projektu:

Osią tematyczną, wokół której skupione są działania młodzieży, jest stworzenie i prowadzenie portalu internetowego czerwionka.org. Korzystając z nowych technologii, w oparciu o lokalne zasoby i zdobyte podczas szkoleń umiejętności, uczestnicy projektu sami nadają ostateczny kształt lokalnemu portalowi. Praca młodych realizatorów skupia się na prowadzeniu w ramach portalu czerwionka.org: radia internetowego, telewizji internetowej, serwisu społecznościowego i portalu informacyjno-kulturalnego. Młodzież wykorzystuje do tworzenia wszystkich komponentów portalu darmowe skrypty, zaś programy do obróbki multimediów mają dostępne na zasadach open source. Dzięki współczesnym technologiom portal umożliwia realizowanie uczestnikom wielu zainteresowań na wielu płaszczyznach. Realizują pasje dziennikarskie przeprowadzając wywiady tradycyjne, radiowe, piszą relacje prasowe z wydarzeń, kręcą filmy wideo. Ćwiczą umiejętności fotograficzne tworząc bazę zdjęciową miejscowych atrakcji turystycznych i znanych ludzi z regionu, przygotowują fotokasty z atrakcyjnych przyrodniczo miejsc. Całą grupą działają na rzecz pozyskania sponsorów, organizują działania i akcje promujące portal. Dzięki istniejącej bazie, w postaci pracowni multimedialnej w Klubie Kultury w Bełku, młodzież tworzy studia telewizyjne i radiowe. Podczas wizyt studyjnych uczestnicy projektu przyglądają się już funkcjonującym portalom (wizyta w katowickim oddziale gazeta.pl) oraz poznają wszystkie możliwości nowych mediów poprzez udział w prezentacjach i warsztatach. Młodzież samodzielnie przepracowuje cały cykl życia portalu poprzez wybranie identyfikacji wizualnej, rodzajów mediów, profilu tematycznego, strategii marketingowej. Nawiązuje współpracę z instytucjami i innymi mediami, zdobywa patronaty, stara się podczas wspólnych spotkań grupy rozwiązywać problemy i dzielić się zadaniami. Oficjalne zakończenie projektu młodzież organizuje w sali MOK-u jako „Galę Czerwionka.org”. Autorzy najlepszych materiałów udostępnianych na portalu otrzymują nagrody burmistrza Czerwionki-Leszczyn, zaproszeni goście oglądają najlepsze materiały i osiągnięcia grupy.

Budżet projektu: 59 340 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk

Miejscowość: Bełk

Ulica, nr domu i lokalu: Palowicka 2

Kod pocztowy i Poczta: 44-230 Bełk

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: http://www.belk.pl

’Media Lab – portal czerwionka.org’

DW925 83, 44-238 Bełk, Polska

Więcej