Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

No limit dla marzeń - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim

Cel:

Celem projektu jest zwiększanie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego, planowania własnej przyszłości i rozwinięcie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 27 osób w wieku 13-14 lat z terenu gminy Maków Podhalański

Opis projektu:

Młodzi realizują projekt, którego osią tematyczną są „straszydła”. Wszelkie działania w projekcie nastawione są na zgłębienie tego tematu od strony artystycznej i historycznej. Grupa integruje się podczas zorganizowanego przez siebie całonocnego seansu pt.”Upiory na wesoło”, podczas którego ogląda „strasznie” śmieszne komedie. Młodzież planuje i organizuje wspólne zwiedzanie miejsc, będą to m.in. zamki, pałace, jaskinie, domy i góry. Z wszystkimi miejscami wiążą się niezwykłe zjawiska, tajemnicze postacie, dramatyczne wydarzenia. Realizatorzy przygotowują również przedstawienie teatralne, w którym pojawiają się strzygi i duchy oraz kręcą teledysk „Zombie dance”. Działania artystyczne wymagają nowych umiejętności, młodzież bierze udział w warsztatach charakteryzacji i ekstremalnego makijażu, ćwiczy odpowiedni do treści teledysku układ choreograficzny oraz pracuje podczas warsztatów teatralnych nad scenariuszem, przygotowaniem scenografii, doborem kostiumów i wystawieniem spektaklu. Aby przełamać nieśmiałość i wypromować projekt w środowisku lokalnym, młodzi organizują w swojej miejscowości święto Haloween. Nawiązują kontakty z władzą lokalną, szkołą i biblioteką aby uzyskać zgodę na wykorzystanie sal i nagłośnienia na warsztaty taneczne i teatralne oraz organizowane imprezy dla mieszkańców. Młodzież przeprowadza mecz rozegrany w prześcieradłach, „noc strachów” dla swoich kolegów i koleżanek oraz wystawia przedstawienie teatralne. Poprzez udział w różnorakich zajęciach uczy się planowania, przełamywania nieśmiałości oraz nawiązywania nowych relacji. Podsumowanie projektu jest wielkim świętem dla wszystkich uczestników projektu, na który zapraszają osoby związane z projektem, aby podczas wspólnej zabawy podziękować za wsparcie i pomoc.

Budżet projektu: 50 908 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim

Miejscowość: Maków Podhalański

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 14

Kod pocztowy i Poczta: 34-220 Maków Podhalański

Województwo: małopolskie

Powiat: suski

Adres strony internetowej: –

No limit dla marzeń

Kościelna 21, 34-220 Maków Podhalański, Polska

Więcej