Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia medialna - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wartości

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich możliwości i podniesienie wiary we własne siły, poznanie własnego środowiska i pozyskiwania jego wsparcia dla prowadzonych działań.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 uczniów gimnazjów i szkół licealnych w wieku 13-19 lat z gminy Pilawa.

Opis projektu:

Projekt obejmuje pracę grupy młodzieży nad przygotowaniem lokalnego serwisu informacyjnego przekazywanego w radio internetowym oraz publikowanego w drukowanym biuletynie. Uczestnicy nawiązują współpracę z Katolickim Radiem Podlasie, które obejmuje patronatem medialnym ich działania dziennikarskie. Młodzi uczestniczą w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez pracowników radia oraz zdobywają praktykę w rozgłośni. Poznają warsztat pracy dziennikarski od strony technicznej i merytorycznej. Obserwują profesjonalistów i przygotowują się do swoich pierwszych audycji, które mają wypromować projekt w środowisku lokalnym. Drugim ważnym kontaktem uczestników jest redakcja lokalnego tygodnika „Twój głos”. Tu warsztaty prowadzą pracownicy gazety. Uczestnicy poznają specyfikę pracy dziennikarza prasowego i zasady tworzenia gazety. Umiejętności te wykorzystują w praktyce przy wydawaniu drukowanego biuletynu. Wszystkie materiały opracowywane przez uczestników są umieszczane w serwisie internetowym, który jest częścią projektu. Realizatorzy dzielą się rolami i wspólnie przydzielają sobie określone zadania, dzielą się na grupy tematyczne, podobnie jak obserwowali to w radio i redakcji gazety (kultura, oświata, sport, sprawy społeczne). W ramach wybranych grup tematycznych przygotowują audycję radiową, artykuł prasowy i materiał na stronę internetową. Młodzież pracuje w terenie, wyszukuje ciekawe tematy, zbiera informacje, przeprowadza wywiady. Odbywają się spotkania redakcyjne, podczas których młodzi omawiają zebrane materiały, wspólnie opracowują teksty do publikacji, nagrywają i montują audycje. Prowadzone działania pozwalają młodzieży lepiej poznać swoje środowisko, instytucje, ludzi, lokalne problemy, być na bieżąco z ofertą kulturalną i edukacyjną. Uczestnicy projektu poprzez audycje internetowe, biuletyn i stronę internetową promują swoje działania zyskując lokalne uznanie. Świętowanie zakończenia projektu odbywa się podczas pikniku, zaproszonym rodzicom i gościom młodzież pokazuje swoje osiągnięcia w formie wystawy oraz wręcza specjalny informator dokumentujący ich osiągnięcia.

Budżet projektu: 51 770 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wartości

Miejscowość: Pilawa

Ulica, nr domu i lokalu: Stokrotki 21

Kod pocztowy i Poczta: 08-440 Pilawa

Województwo: mazowieckie

Powiat: garwoliński

Adres strony internetowej: http://stowarzyszeniewartosci.org

Akademia medialna

WGX8+XM Pilawa, Polska

Więcej