Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wszystko gra - 2013

Realizowany przez:

Fundacja imienia Cecylii Wielgoradesz

Cel:

Celem projektu będzie zwiększenie umiejętności planowania własnej przyszłości, planowania wspólnych działań, a także zwiększenie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodych osób w wieku 13-19 lat z gminy Koneck.

Opis projektu:

Głównym tematem działań uczestników projektu jest stworzenie gry komputerowej. Sami decydują jak będzie to gra, piszą scenariusz, określają, ile i jakiego wsparcia potrzebują. Młodzież pracuje nad grą samodzielnie, zajęcia szkoleniowe odbywają się tylko w niezbędnym zakresie, przez cały okres trwania projektu uczestnicy mają możliwość konsultacji swoich pomysłów z informatykiem. Poprzez szkolenia uzyskują praktyczne umiejętności (projektowanie stron www, programowanie, obróbka zdjęć) cenione na rynku pracy. Realizatorzy podejmują działania dla pozostałych uczniów i mieszkańców Konecka powiązane z organizacją festiwalu gier planszowych, quizu internetowego z rozpoznawania znanych miejsc i postaci Konecka z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych i obrobionych zdjęć, nawiązują współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Podczas organizowanych do Torunia wyjazdów studyjnych uczestniczą w organizowanych tam wykładach otwartych i lekcjach pokazowych, zwiedzają istniejące przy uniwersytecie Muzeum Informatyki i współpracują z kołem naukowym informatyków. Aby zrealizować wymienione powyżej działania młodzież nawiązuje współpracę z władzami lokalnymi, dyrekcją szkoły i GOK, a także firmami, które mogą być pomocne. Młodzież dokonuje analizy środowiska lokalnego, wybiera do kogo i z czym się zwrócić. Młodzież angażując się w te działania jest partnerem i organizatorem, a nie jedynie ich odbiorcą. W trakcie realizacji projektu cała grupa bierze udział w spotkaniach integracyjnych, które poprawiają jakość ich współpracy, diagnozuje bieżące problemy, szuka rozwiązań, a tym samym lepiej poznaje własne możliwości, uczy się współpracy w grupie i zdolności komunikacji z innymi uczestnikami i organizatorami projektu. Młodzież tworzy samodzielnie stronę internetową, na której umieszcza bieżące informacje na temat projektu. Zamieszcza tam zdjęcia do konkursów i ich zasady. Także pozostałe działania promocyjne przygotowywane są samodzielnie przez młodzież. Przygotuje notatki dla prasy, plakaty informacyjne, zaproszenia dla rodziców, kolegów i przedstawicieli władz gminy i powiatu. Prowadząc aktywną promocję, a także organizując Festiwal Gier i uroczysty finał zakończenia projektu, młodzież ma szansę publicznego zaprezentowania własnych działań i osiągnięć, a tym samym zdobycie uznania społecznego. W efekcie projektu uczestnicy aktywnie włączają się w życie społeczne Konecka i stają się realnym partnerem władz lokalnych w działaniach prowadzonych na rzecz młodzieży.

Budżet projektu: 49 345 zł

Dotacja: 39 100 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja imienia Cecylii Wielgoradesz

Miejscowość: Koneck

Ulica, nr domu i lokalu: Koneck 193

Kod pocztowy i Poczta: 87-702 Koneck

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: aleksandrowski

Adres strony internetowej: http://fundacja-im-c-wielgoradesz.cba.pl

Wszystko gra

Koneck 148, 87-702, Polska

Więcej