Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kreatywni tworzą świat - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie SZOK – skuteczni, zdecydowani, operatywni, kreatywni w Radlinie

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie pracy w zespole, samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości oraz podniesienie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa dziewcząt i chłopców w wielu 13-19 lat z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej

Opis projektu:

Głównym priorytetem projektu jest odkrywanie praktycznej strony nauk ścisłych. Uczestnicy w tradycyjny sposób poznają świat poprzez samodzielne prowadzenie eksperymentów, obserwację i poszukiwanie wyjaśnień zachodzących zjawisk oraz dzielą się swoimi odkryciami z uczniami szkół podstawowych podczas pokazów i eventu naukowego. Inspiracją dla młodzieży do samodzielnych prób realizacji doświadczeń oraz szukania własnej drogi życiowej jest obserwacja ludzi nauki w ich miejscu pracy (wizyty w Państwowym Instytucie Badawczym – Oddział Sośnicowice, Laboratorium Kombinatu Koksochemicznego Zabrze S. A. Koksowni Radlin, Centrum Nowoczesnych Technologii Przemysłowych Politechniki Śląskiej). Młodzież interesuje się naukami przyrodniczymi, chce rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Młodzi biorą udział w zajęciach prowadzonych w formie laboratoryjnej. Obejmują one m.in. praktyczne warsztaty fizyczno-chemiczno-astronomiczne, informatyczne, psychologiczne, wizyty studyjne, sesje, pokazy naukowe, konsultacje z doradcą zawodowym. Okazją do sprawdzania zdobytych umiejętności i wiedzy są prowadzone przez nich cykliczne pokazy doświadczalne dla młodszych kolegów. Podczas zajęć laboratoryjnych doświadczenia są filmowane, a filmy edukacyjne młodzi umieszczają na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie. Młodzież uczy się tworzyć harmonogram, planować działania, świętować sukcesy i dokonywać świadomych wyborów przy wykorzystaniu zasobów własnych i środowiska. Zwieńczeniem projektu jest organizacja dla społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Kultury „Eventu naukowego” polegającego na przeprowadzeniu publicznie doświadczeń połączonych z prezentacją multimedialną, który prowadzą uczestnicy projektu.

Budżet projektu: 62 260 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie SZOK – skuteczni, zdecydowani, operatywni, kreatywni w Radlinie

Miejscowość: Radlin

Ulica, nr domu i lokalu: K. Makuszyńskiego 17

Kod pocztowy i Poczta: 44-310 Radliny

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

Kreatywni tworzą świat

Pawła Stalmacha 8A, 44-310 Radlin, Polska

Więcej