Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze dziedzictwo - 2013

Realizowany przez:

Fundacja Zachęta w Pieszkowie

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności nawiązywania nowych relacji społecznych, pozyskiwanie wsparcia dla działań młodzieży ze strony różnych instytucji i środowisk, budowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie sztuki komunikacji i autoprezentacji oraz pokazanie możliwości kreatywnego zastosowania wiedzy i umiejętności w praktyce.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 młodych ludzi w wieku 13-17 lat z Gminy Górowo Iławieckie.

Opis projektu:

Tematem projektu są historie życia osób, które po wielu traumatycznych doświadczeniach przyjechały z Syberii na teren Górowa Iławieckiego. Młodzież działa w zespołach roboczych: historycznym, archiwizacyjnym, medialnym, finansowym i logistycznym. Do pracy poszczególnych zespołów realizatorzy przygotowują się podczas warsztatów z ekspertami, gdzie uczą się zasad archiwizacji, zarządzania informacjami, logistyki i właściwego gospodarowania budżetem. Młodzi nawiązują kontakt z kołem Związku Sybiraków w Bartoszycach oraz mieszkańcami gminy, którzy bezpośrednio doświadczyli losu tułacza lub rodzinami, w których pozostała pamięć o takich trudnych doświadczeniach wojennych. Ważna dla realizacji działań jest współpraca z Urzędem Gminy oraz Zespołem Szkół, gdzie uczestnicy projektu organizują sobie pomieszczenia do pracy i spotkań oraz korzystają z sal informatycznych. Grupa medialna dba o aktualizowanie strony internetowej projektu, na której informuje o kolejnych etapach prowadzonych działań, przekazuje artykuły promujące projekt do lokalnej prasy. Grupy logistyczna i finansowa przestrzegają ustalonych terminów spotkań i gospodarują budżetem projektu, organizują wspólne, comiesięczne imprezy integracyjne. Młodzież podczas wspólnych spotkań omawia i systematyzuje zebrane informacje, wspomnienia, dokonuje wspólnie wyboru materiałów archiwalnych do publikacji i płyty DVD z opowieściami o tułaczych losach Sybiraków. Podczas wywiadów ze starszymi ludźmi uczy się nawiązywać relacje międzypokoleniowe i poznaje historię pisaną ludzkimi losami. Na podsumowanie projektu realizatorzy planują wspólne spotkanie, podczas którego zaproszeni goście obejrzą pracę młodzieży w formie prezentacji multimedialnej, odbędzie się projekcja filmu i promocja książki.

Budżet projektu: 51 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Zachęta w Pieszkowie

Miejscowość: Pieszkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Pieszkowo 56

Kod pocztowy i Poczta: 11-220 Górowo Iławieckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: bartoszycki

Adres strony internetowej: http://www.fundacjazacheta.pl

Nasze dziedzictwo

Pieszkowo 16, 11-220, Polska

Więcej