Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tańcem, obrazem, smakiem przez życie - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów Nowoczesna Pani

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności oceny własnego środowiska i swoich możliwości, pozyskanie wsparcia społecznego dla prowadzonych przez młodzież działań i wzrost wiary we własne siły i umiejętności.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 z Bazanowa Starego i Bazanowa Nowego.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest utworzenie Młodzieżowego Klubu Animatorów Kultury skupiającego cztery współpracujące grupy: taneczną, fotograficzną, kulinarną i dziennikarską. Główne działania koncentrują się wokół zajęć praktycznych, opartych na wspólnych działaniach grupy wspieranej przez pozyskanych partnerów projektu m.in. stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich i Miejsko Gminne Centrum Kultury. Młodzieży bierze udział w wybranych przez siebie warsztatach. Uczestnicy warsztatów fotograficznych idą w plener fotografując zabytki Bazanowa, mieszkańców w ich codziennych sytuacjach, miejsca niezwykłe krajobrazowo. Tworzą materiał fotograficzny na stronę internetową projektu i do wspólnie z innymi grupami przygotowywanego albumu. Grupa taneczna prowadzi intensywne ćwiczenia pod okiem instruktora i przygotowuje choreografie do występów na kolejnych uroczystościach lokalnych. Grupa dziennikarska poznaje warsztat pracy dziennikarza – prowadzenie wywiadów, redagowanie tekstów, prawo prasowe. Zadaniem grupy jest utrwalanie informacji o kolejnych etapach realizacji projektu oraz promocja projektu w prasie lokalnej. Grupa kulinarna zdobywa wiedzę nt. zdrowego żywienia, estetycznego podawania potraw oraz ćwiczy swoje umiejętności w przygotowywaniu lokalnych specjałów. Wspólnie młodzież planuje i organizuje wyjazdy i rajdy rowerowe opracowanymi przez siebie trasami. Na zakończenie projektu młodzież przygotowuje wystawę fotograficzną, pokaz choreografii tanecznej opracowanej przez młodzież oraz poczęstunek specjałami kulinarnymi kuchni lokalnej. Zebrane materiały publikuje w albumie, który otrzymują wszyscy goście zaproszeni na imprezę.

Budżet projektu: 56 950 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów Nowoczesna Pani

Miejscowość: Stary Bazanów

Ulica, nr domu i lokalu: Stary Bazanów 136

Kod pocztowy i Poczta: 08-500 Ryki

Województwo: lubelskie

Powiat: rycki

Adres strony internetowej: http://www.nowoczesnapani.cba.pl

Tańcem, obrazem, smakiem przez życie

J2C8+9M Stary Bazanów, Polska

Więcej