Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Rowerem w PRL - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie 'Młodzi – Młodym’

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego oraz zwiększenie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 28 uczniów z I i II klas z Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Górze

Opis projektu:

Osią projektu są czasy PRL-u. Realizowane działania przenoszą młodzież w czasy młodości ich rodziców i dziadków. Uczestnicy projektu poznają różnice w stylu życia rodziców i swoim, dowiadują się jak 40-50 lat temu spędzano wolny czas, porównują to z własnymi doświadczeniami. Aby poznać klimat tamtej epoki młodzież prowadzi rozmowy z rodzicami i dziadkami, osobami ze swojego środowiska, nawiązuje kontakty z lokalnymi organizacjami. W ramach projektu młodzież prowadzi akcję wyszukania, pozyskania, reperowania i odnawiania starych rowerów z tamtych lat. Kiedy rowery są już sprawne, uczestnicy organizują wyprawy po okolicy Góry w celu pozyskiwania lub wypożyczania eksponatów z lat PRL-u. Z zebranych eksponatów przygotowują wystawę obrazującą życie w czasach minionej epoki (fotografie, małe eksponaty, przedmioty codziennego użytku). Zajmują się odnowieniem starych kajaków, na których organizują spływy. Co miesiąc cała grupa bawi się na dancingach w stylu lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Kolejne etapy działań są opisywane, fotografowane i filmowane. Powstaje czarno-biała kronika filmowa i blog projektu. Podsumowaniem projektu jest duża impreza plenerowa w stylu PRL dla mieszkańców Góry i okolic. Podczas imprezy pokazana jest makieta mieszkania z epoki PRL-u, działa saturator z wodą sodową i urządzenie do robienia waty cukrowej, rozdawane są kartki żywnościowe i bony towarowe, które goście realizują w Peweksie. Wszyscy bawią się na miejskim dancingu pod gwiazdami, a dodatkowo młodzież wyświetla film o projekcie w stylu Polskiej Kroniki Filmowej.

Budżet projektu: 58 610 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie 'Młodzi – Młodym’

Miejscowość: Góra

Ulica, nr domu i lokalu: Ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 56-200 Góra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: górowski

Adres strony internetowej: –

Rowerem w PRL

Starogórska 52A, 56-200 Góra, Polska

Więcej