Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wygrani Sfotografowani - 2012

Realizowany przez:

Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim

Cel:

Celem projektu „Wygrani sfotografowani” jest podniesienie umiejętności autoprezentacji i komunikacji w grupie 40 osób młodzieży ze Stoczka Łukowskiego, Wilgi i okolic w okresie od 01.04.2013 r. do 31.07.2013 r. poprzez wzajemne zapoznanie się dwóch grup, zaprezentowanie swoich osiągnięć, a także organizację dwóch gier terenowych i dwóch wystaw fotograficznych, jako dokumentację wspólnych działań. Poza tym zwiększenie umiejętności planowania własnej przyszłości oraz poznania środowiska.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu „WYGRANI SFOTOGRAFOWANI” będzie grupa 40 osób młodzieży (20 ze Stoczka Łukowskiego i 20 z Wilgi). Wszyscy uczestnicy byli bezpośrednio zaangażowani w realizację projektów organizowanych w ramach programu Równać Szanse, gdzie odpowiednio grupa ze Stoczka organizowała m.in grę terenowa, a młodzież z Wilgi wystawy fotograficzne. Rekrutacja odbędzie się poprzez wysłanie maili, smsów i wiadomości na facebooku do byłych uczestników z zaproszeniem do projektu. Jeżeli liczba zgłaszających się osób będzie za mała uruchomiona zostanie tzw. poczta pantoflowa. Obie grupy posiadają doświadczenie i sukcesy w tematyce naszego projektu i chcemy by tą wiedzę zaprezentowali i przekazali swoim rówieśnikom. Będzie to wzajemna nauka, która mamy nadzieję, zapoczątkuję dłuższe znajomości i relacje. Co ważne uczestnicy mimo, że nasze miejscowości położone są stosunkowo nie daleko (30 km) nie znają się i nie mają możliwości wzajemnych kontaktów.

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie umiejętności prezentacji, nawiązywania kontaktów, planowania własnej przyszłości, a także poznawania swojego środowiska dla grupy 40 osób młodzieży z terenu Stoczka Łukowskiego, Wilgi i okolic, która wcześniej brała udział w projektach realizowanych w ramach programu Równać Szanse.
Uczestnicy to 20 osób ze Stoczka i 20 osób z Wilgi. Młodzi ze Stoczka to uczniowie gimnazjum i liceum w Stoczku, którzy wcześniej organizowali i realizowali różnego rodzaju gry terenowe, także w ramach programu RSZ. Uczestnicy z Wilgi mają za sobą doświadczenie dotyczące fotografowania i warsztatów fotograficznych.
W ramach projektu przewidziano:
– spotkanie inauguracyjne na skype, podczas którego młodzież pozna się internetowe i rozpocznie funkcjonowanie grupy na fb.
– założenie i prowadzenie bloga internetowego projektu, na którym młodzież będzie publikowała postępy z projektu.
– spotkanie w Stoczku Łukowskim, podczas którego odbędą się warsztaty z gier terenowych, młodzi ze Stoczka przedstawią swój dorobek, Młodzież z Wilgi będzie prowadziła dokumentację fotograficzną i weźmie udział w grze ter.
– spotkanie w Wildze, gdzie analogicznie to młodzi z Wilgi przeprowadzą warsztaty z fotografii, zorganizują grę, zaprezentują swój dorobek, a młodzi ze Stoczka wykonają zdjęcia, z których łącznie powstaną 2 wystawy.
– wspólna organizacja gry terenowej dla młodzieży z Borowia, miejscowości położonej w połowie drogi obu miejscowości.
W efekcie młodzież nauczy się jak prezentować swoje doświadczenia, jak nawiązywać nowe kontakty, będzie musiała planować przedsięwzięcia i pracować w grupie.
Dotacja przeznaczona zostanie na sfinansowanie przejazdów, noclegów, strojów do gry terenowej, wyżywienia, materiałów, a także tablic do wystaw fotograficznych.
Projekt będzie promowany przez strony www., portale społecznościowe, lokalne portale informacyjne, gazety lokalne i telewizję lokalną. Do mieszkańców informacja dotrze również przez plakaty i informację podczas ogłoszeń parafialnych o wizycie młodych gości.
Projekt jest okazją aż do trzech wspólnych spotkań, a stosunkowo niewielka odległość pomiędzy miejscowościami daje szansę na utrzymywanie relacji wśród młodzieży także po zakończeniu realizacji projektu. Daje nam również nie tylko możliwość pochwalenia się swoimi dokonaniami, ale wzajemną naukę i jej wdrożenie we wspólnie zorganizowanej grze terenowej dla młodzieży z innej miejscowości i promocję programu Równać Szanse na zewnątrz.

Budżet projektu: 7 500 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Piłsudskiego 2a

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://stoczek-lukowski.pl

Wygrani Sfotografowani

Piłsudskiego 71, 21-450 Stoczek Łukowski, Polska

Więcej