Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Foto wariacje – wielokulturowe inspiracje - 2012

Realizowany przez:

Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie

Cel:

Celem projektu jest wykształcenie u uczestniczącej w projekcie młodzieży umiejętności postrzegania otaczającej rzeczywistości przez pryzmat aparatu fotograficznego oraz podniesienie umiejętności związanych z profesjonalna obsługą aparatu fotograficznego. Nauczenie się postrzegania otaczającego świata – w jego aspekcie fizycznym jak i duchowym- poprzez aparatu przyczyni się do zwiększenie u nich wrażliwości na otaczające ich piękno, jak również na różnorodność i niepowtarzalność ich środowisk

Odbiorcy projektu:

10 uczestników z Popielowa i 10 uczestników z Barda, głównie osoby zaangażowane w poprzedni wspólny projekt, realizowany w ramach programu Działąjmy Razem 2011 („Interaktywne spotkania na wielokulturowym pograniczu”) w tym zarówno osoby o sprecyzowanych zainteresowaniach związanych z fotografia, jak również te, które zainteresowały się różnorodnością krajobrazową, kulturową i odmiennością miejscowości partnerskich – jak również elementami wspólnymi. W poprzednim projekcie fotografie służyły przede wszystkim pokazaniu pewnej perspektywy ogólnej, wynikającej z pierwszego kontaktu ze środowiskami młodzieży, która spotkała się dzięki wspólnemu obszarowi tematycznemu wcześniej realizowanych projektów, tj. wielokulturowości zamieszkiwanego terenu.

Opis projektu:

Aby uzasadnić potrzebę realizacji projektu wzięto pod uwagę czynniki środowiskowe i osobowe młodzieży w grupie 13-19 lat z terenu Gminy Popielów i Bardo, która wcześniej zetknęła się podczas realizacji wspólnego projektu w ramach programu Działajmy Razem 2011 („Interaktywne spotkania na wielokulturowym pograniczu”)W poprzednim projekcie fotografie służyły przede wszystkim pokazaniu pewnej perspektywy ogólnej, wynikającej z pierwszego zetknięcia się z daną miejscowością- w ramach projektu służącemu wzajemnemu poznaniu siebie oraz swoich srodowisk, dla których wspólną płaszczyzną jest wielokulturowość. Obecny projekt mi Podczas rozmów z młodzieżą zastały zaproponowane działania mające na celu przeprowadzenie zajęć o tematyce fotograficznej, po czym młodzież chciałaby zdobyte umiejętności wykorzystać w praktyce. Podczas wspólnych spotkań zarówno w Popielowie jak i w Bardzie uczestnicy udokumentują za pomocą aparatów fotograficznych najciekawsze zakątki obu miejscowości, zarówno przyrodnicze jak i historyczne. Po czym podczas podsumowania projektu w Popielowie odbędzie się wystawa prac – której elementy mogą być wypożyczone do Barda. Zajęcia fotograficzne prowadzone będą przez profesjonalnego fotografa, przez co uczestnicy nabędą wiele nowych umiejętności. Uczestnicy projektu założą profil na Facebooku poprzez który będą się kontaktować, tam również zostaną zamieszczone zdjęcia wykonane podczas projektu. Zostanie również zrealizowany wirtualny album na platformie mam.media.pl, do którego link będzie udostępniony na oficjalnych stronach obydwu partnerów – podobnie jak do wirtualnej prezentacji zdjęć w programie Picassa, umieszczonej w strumieniu Google.

Budżet projektu: 10 500 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Samorządowe Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie

Miejscowość: Popielów

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców 34

Kod pocztowy i Poczta: 46-090 Popielów

Województwo: opolskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: http://www.scktir.za.pl

Foto wariacje – wielokulturowe inspiracje

Powstańców 6, 46-090 Popielów, Polska

Więcej