Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spotkania Młodej Sztuki Ulicy - 2012

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu

Cel:

Projekt ma na celu wymianę doświadczeń związanych z realizacją poprzednich projektów w ramach RS oraz rozwijanie umiejętności współpracy, samodzielności i odpowiedzialności wśród 20 uczestników w okresie od kwietnia do czerwca 2013 roku, poprzez przeprowadzenie 2 wizyt studyjnych, 2 wspólnych warsztatów w łącznej liczbie 10 godz.oraz stworzenie podstrony projektu.

Odbiorcy projektu:

Liczba uczestników projektu to 20 osób. Uczestnikom będzie towarzyszyć 2 opiekunów. Połowa tej uczestników należy do nieformalnej Młodzieżowej Grupy Działania z Samborca, która funkcjonuje przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Samborcu. Jest to grupa, która wyklarowała się spośród 20 uczestników projektu pt. „Street art, czyli sztuka za miedzą”. Zaangażowanie i odpowiedzialność tych 10 osób pozwoliły doprowadzić projekt do końca. Podobnie jest z naszym partnerem Stowarzyszeniem Animacji Kultury „Heksa” w Niedrzwicy Dużej, gdzie z poprzedniego projektu pt.”Samodzielni i Twórczy – Niedrzwicka Awangarda Młodzieżowa” również pozostała 10 osobowa grupa młodzieży. Obie te grupy realizowały w ramach RS projekty, mające na celu rozwijanie kreatywności i samodzielności poprzez kontakt ze sztuką. Mają wspólne zainteresowania i podobne doświadczenia.

Opis projektu:

Projekt pt. „Spotkania Młodej Sztuki Ulicy” ma na celu wymianę doświadczeń nabytych podczas realizacji poprzednich projektów oraz rozwijanie umiejętności współpracy, samodzielności i odpowiedzialności przez 20 osobową grupę uczestników, zrekrutowanych wśród młodzieży skupiającej się wokół działań: Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Samborcu oraz Stowarzyszenia Animacji Kultury „Heksa” w Niedrzwicy Dużej. Projekt zakłada przeprowadzenie w terminie od kwietnia do czerwca 2013 roku następujących działań: zorganizowania 2 dwudniowych wizyt studyjnych w Samborcu i Niedrzwicy Dużej, warsztatów integracyjnych (3 godz.) warsztatów z zakresu tańca współczesnego i fire show (2 spotkania, łacznie 10 godz.) oraz stworzenia wspólnie prowadzonej podstrony internetowej dla dokumentowania przebiegu projektu i osiągnięci obu grup, na której funkcjonowałby również forum jako miejsce kontaktu i wymiany zdań uczestników projektu. W efekcie młodzież będzie miała szanse podzielić się osiągnięciami i doświadczeniami, kreować własne pomysły, udoskonalać umiejętności współpracy, rozwijać w sobie odpowiedzialność i samodzielność. Efektem będą także nowa wiedza i umiejętności, jakich nabędą podczas wizyt studyjnych i warsztatów.

Budżet projektu: 7 364 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu

Miejscowość: Samborzec

Ulica, nr domu i lokalu: Samborzec 43

Kod pocztowy i Poczta: 27-650 Samborzec

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: sandomierski

Adres strony internetowej: http://www.samborzec.eu

Spotkania Młodej Sztuki Ulicy

Samborzec 71, 27-650, Polska

Więcej