Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręcenie - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Rozwinięcie umiejętności współpracy,planowania i realizacji zadań u 47 uczestników projektu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na jakość wykonania tych zadań, oraz analizę sukcesów i porażek. Przełamywanie barier nieśmiałości w kontaktach z innymi ludźmi. Nauczenie się przez młodzież korzystania z nowoczesnych narzędzi multimedialnych(videokonferencje, komunikatory, skype kamera, programy do montazu filmów)

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu- 22 gimnazjalistów z Wicka i 25-osobowa grupa gimnazjalistów z Makowa Podhalanskiego. Wszyscy uczestnicy z Wicka oraz wiekszość z Makowa Podhalanskiego brało udział w realizacji projektów w ramach OKG 2011. Młodziez z Wicka rekrutowana była na zasadzie zgłoszenia chęci udziału w kolejnym projekcie- spośród 29 uczestników poprzedniego projektu ( „Wyjdź z cienia” ) chęć zgłosiło 22 osoby. Wszystkie osoby z Makowa brały udział w realizacji projektu OKG 2011 i zgłosiło chęć współpracy w ramach projektu „Działajmy razem”.

Opis projektu:

Celem jest rozwinięcie umiejętności współpracy,planowania i realizacji zadań, przełamywanie barier nieśmiałości w kontaktach z innymi ludźmi, nauczenie sie korzystania z nowoczesnych narzędzi multimedialnych.W ramach projektu młodzież wspólnie napisze scenariusz do filmu fabularnego, którego tematem ma być szkoła, przedstawiona w krzywym zwierciadle. Grupy podziele sie zadaniami, nagraja ustalone wczesniej sceny , zmontują film w jedna całość i zorganizuja projekcje filmu przed dużą pubkicznością podczas spotkania obydwu grup. Podczas pisania scenariusza i ustalania szczególów uczestnicy bedą korzystać z nowoczesnych narzedzi służących komunikacji ( skype, portale społecznosciowe, videokonferencje). Wynikiem współpracy bedzie nagranie ok 20- minutowego filmu oraz zorganizowanie jego projekcji. Spodziewane efekty to przełamanie oporu przed kontaktami z innymi ludźmi, wzrost umiejętności przekonywania do swoich racji, wzrost chęci podejmowania inicjatyw u uczestników projektu. Młodzież nauczy sie posługiwania nowoczesnymi narzedziami multimedialnymi, nauczy się tez poszukiwania wsparcia w lokalnym środowisku do realizacji własnych zamierzeń.

Budżet projektu: 12 750 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

Nakręcenie

Rekreacyjna 1B, 84-352 Wicko, Polska

Więcej