Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Etnoinspiracja - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Cel:

Najważniejszym celem projektu jest umiejętność samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości, poprzez własną ekspresję i działalność artystyczną.Kolejnym bardzo ważnym celem jest odniesienie osobistego sukcesu. Poznanie swoich słabych i mocnych stron przez uczestników projektu. A także poznanie środowiska i jego oceny przez uczestników projektu.

Odbiorcy projektu:

Rekrutację do projektu prowadzona będzie jednocześnie w dwóch miejscach: w Lewkowie Starym i Bielsku Podlaskim wśród młodzieży (ze wsi) gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Wspomagać realizatorów będą uczestnicy poprzednich edycji, którzy zachęcą swoich kolegów do udziału w projekcie. Materiał promocyjny zostanie zamieszczony na Facebooku i lokalnych stronach internetowych ( szkoły, gminy, Funduszu)
Planujemy,że weźmie udział w projekcie 30 uczestników.

Opis projektu:

Projekt „Etnoinspiracje” to kontakt z kulturą ludową, która jest często pomijana jako coś gorszego i wstydliwego. Wspólne i twórcze spędzanie czasu w grupie rówieśniczej na warsztatach a nie przed telewizorem, a czasem i budką z piwem to bardzo atrakcyjna i twórcza forma spędzania czasu.Młodzież pochodząca ze wsi, jak i małego miasteczka nie ma dużo możliwości rozwoju. Często jest zakompleksiona, nie potrafiąca pracować w grupie, nie zna swoich możliwości. Młodzież bardzo często nie zna swoich korzeni, wstydzi się swojego pochodzenia. Poprzez ten projekt chcemy udowodnić, że ludowe też może być na topie, może być wykorzystane na ozdobienie stroju, biżuterii czy torby. Wystawa Raz na ludowo – to świetny pomysł nie tylko prezentacji zdobnictwa ludowego a przede wszystkim naszej młodzieży pozwoli wybić się- po prostu odnieść sukces.
Internet wykorzystamy do prezentacji samodzielnie wykonanych przez młodzież produktów.Na Facebooku na bieżąco pojawiać się będą prace uczestników oraz relacje z realizacji projektu.
Młodzi nie tylko nauczą się samodzielności oraz praktycznych umiejętności, a dodatkowo podniosą także swoje kompetencje, nauczą się planować wydatki z uwzględnieniem kosztów.To młodzi będą planować i przeszukiwać zasoby internetu w celu zakupienia dobrych i tanich materiałów na warsztaty.
Wykorzystamy motywy zdobnicze zaczerpnięte ze zdobnictwa ludowego do stworzenia produktów regionalnych.Młodzież w dorosłym życiu będzie mogła wykorzystać nabyte umiejętności do podratowania swojego budżetu, a może będą pomocne w wyborze przyszłego zawodu.Projekt ma zainspirować młodych do działania. Nowe nabyte umiejętności pozwolą im zwiększyć pewność siebie, nauczą kreatywności.
Dwie grupy projektowe będą w kontakcie na Facebooku. Zaplanowane są dwa spotkania: w Lewkowie i w Bielsku.Warsztaty będą prowadzone jednocześnie dla dwóch grup w Lewkowie Starym i w Bielsku Podlaskim. Spotkania będą okazją na poznanie się uczestników, jak i do zaprezentowania swoich prac.

Budżet projektu: 6 300 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Miejscowość: Widowo

Ulica, nr domu i lokalu: Widowo 190

Kod pocztowy i Poczta: 17-100 Bielsk Podlaski

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: http://fundusz-lokalny.pl

Etnoinspiracja

Widowo 52, 17-100, Polska

Więcej