Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młoda Sztuka w Młodych Rękach - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie wArtko

Cel:

Prezentacja doświadczeń wyniesionych z realizacji projektów w ramach programu Równać Szanse, przez grupę 17 osób z Gmin Samborzec i Kościelisko oraz realizacja wspólnego przedsięwzięcia, zaplanowanego samodzielnie przez młodzież w okresie od maja do sierpnia 2013.

Odbiorcy projektu:

17 osób (7 z Gminy Kościelisko, 10 z Gminy Samborzec). Wszyscy uczestnicy wykazywali dużą aktywność podczas realizacji poprzednich projektów, chociaż była to aktywność w różnych obszarach – część osób brała bardzo aktywny udział w zajęciach i angażowała się w działania „merytorycznie”, zaś kilkoro znacznie lepiej radziło sobie w zadaniach organizacyjnych i w te angażowało się najchętniej. To zróżnicowanie może być dodatkowym atutem grupy podczas samodzielnego planowania i realizacji kolejnego przedsięwzięcia, wymagającego podziału obowiązków u różnych zdolności. Uczestnikami są te osoby, które po zakończeniu poprzednich projektów nie zaniechały aktywności i kontynuują współpracę z organizatorami, angażując się albo w kontynuację działań projektowych albo w nowe przedsięwzięcia.

Opis projektu:

Celem projektu jest umożliwienie uczestnikom prezentacji swoich doświadczeń z wcześniejszych projektów w ramach RS, zaprezentowania siebie i tego, jak funkcjonują w swoich środowiskach oraz przeprowadzenie wspólnego przedsięwzięcia, zaplanowanego całkowicie przez samych uczestników.
Uczestnicy to młodzież z Witowa i Samborca, zainteresowana współczesną kultura młodzieżową – tańcem, muzyką hip-hopową, street artem, filmem, fotografią, … W ramach projektu będą mieli okazję za pomocą narzędzi internetowych lepiej się poznać i wspólnie zaplanować przedsięwzięcie, które zrealizują podczas kilkudniowego spotkania na żywo oraz przedstawią jego efekty w swoich lokalnych społecznościach. Projekt określa ramy i wytyczne dla młodzieży, która podczas rozmów i narad zorganizuje według nich własne przedsięwzięcie, związane z ich wspólnymi pasjami. Efektem wspólnej pracy, oprócz wspólnej realizacji, będzie wzmocnienie umiejętności współpracy i samodzielnego odpowiedzialnego planowania.

Budżet projektu: 10 600 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie wArtko

Miejscowość: Kościelisko

Ulica, nr domu i lokalu: Nędzy-Kubińca 3296

Kod pocztowy i Poczta: 34-511 Kościelisko

Województwo: małopolskie

Powiat: tatrzański

Adres strony internetowej: http://www.wartko.org

Młoda Sztuka w Młodych Rękach

Nędzy Kubińca 154, 34-511 Kościelisko, Polska

Więcej