Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szlakami Władysława hrabiego Zamoyskiego – właściciela ziemi, na której obecnie mieszkamy. - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Lepsze Runowo

Cel:

Umożliwienie młodzieży otwarcia na siebie i świat, poprzez zespołowe poznawanie historii, tradycji, dziedzictwa kulturowego miejsc, w których mieszkają. Stworzenie warunków, by młodzi ludzie docenili swoje lokalne środowisko i samodzielnie działali na jego rzecz.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z okolicznych miejscowości, głównie gimnazjalna, ale też kilku przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Projekt ma na celu otwarcie młodych ludzi na otaczającą rzeczywistość, zniwelowanie uprzedzeń i zahamowań. Poprzez wspólne odkrywanie dziedzictwa kulturowego, zdobywanie wiedzy historycznej, przyrodniczej, poznawanie umiejętności pisarskich, dziennikarskich, technicznych i plastycznych mają wyrobić w sobie prospołeczne nawyki, z dumą mówić o swojej społeczności lokalnej, chętnie dla niej pracować. Wszystkie działania będą skupione wokół osoby Władysława hrabiego Zamoyskiego, który był właścicielem kilkunastu tysięcy hektarów ziemi, na której obecnie zamieszkują uczestnicy projektu. Hrabia w sposób szczególny dbał o te ziemie, by je potem darować narodowi polskiemu. Zdobywając informacje na temat majątku, tradycji, działalności rodziny Zamoyskiego – u sasiadów, spadkobierców, w bibliotece, od naukowców – młodzież nabierze szacunku dla swojej małej ojczyzny. Młodzież w sposób celowy, zorganizowany i zespołowy będzie gromadziła pamiątki, do czego potrzebny jest aparat fotograficzny, dyktafon, pisaki, papier, wiele dokumentów będzie trzeba skanować, bindować, wywoływać zdjęcia. Integrując się ze środowiskiem lokalnym i zdobywając nawyki organizatorskie, uczestnicy projektu przygotują teksty, rekwizyty i scenografię spektaklu teatralnego. Dużo papieru i tuszu zużyją pisząc artykuły, zamieszczane w lokalnym miesięczniku. Przez 2 dni będą oglądać Zakopane i Tatry, które Zamoyski kupił „za grosz”, na tę wycieczkę będzie przeznaczona spora część dotacji, podobnie jak na koordynatora, opiekuna młodzieży i realizatora kilku działań projektowych.

Budżet projektu: 15 840 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Lepsze Runowo

Miejscowość: Runowo

Ulica, nr domu i lokalu: Runowo 5

Kod pocztowy i Poczta: 62-035 Kórnik

Województwo: wielkopolskie

Powiat: poznański

Adres strony internetowej: –

Szlakami Władysława hrabiego Zamoyskiego – właściciela ziemi, na której obecnie mieszkamy.

Runowo 15, 62-035, Polska

Więcej