Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

eF-Ka-eR – Festiwal Kultur Różnych - 2012

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka w Świerkalńcu

Cel:

Celem projektu jest uzmysłowienie i przybliżenie młodzieży różnorodności kultur i tradycji, zmniejszenie dyskryminacji osób innego pochodzenia rasowego, religijnego, etnicznego, rozwinięcie tolerancji wobec innych kultur, szerzenie antyrasistowskich postaw, w okresie styczeń-lipiec 2013.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców to młodzież ze szkoły gimnazjalnej zamieszkująca lub ucząca się na terenie Gminy Świerklaniec. Rekrutacja na poszczególne działania odbędzie się w Zespole Szkół w Nakle Śląskim oraz w bibliotece głównej i Filii nr 1, gdzie młodzież nieuczęszczająca do ww. szkoły będzie mogła zgłosić się od udziału.

Opis projektu:

Projekt został zainicjowany przez grupę młodzieży gimnazjalnej, która podczas rozmowy w bibliotece zwróciła uwagę na złe zachowanie swoich kolegów w stosunku do grupy Romów, spotkanych na ulicy. Wspólnie wypracowano pomysł na działania. Celem projektu jest uzmysłowienie i przybliżenie młodzieży różnych kultur i tradycji, zmniejszenie dyskryminacji osób innego pochodzenia rasowego, religijnego, etnicznego, rozwinięcie tolerancji wobec innych kultur, szerzenie antyrasistowskich postaw, w okresie styczeń-lipiec 2013. Weźmie w nim udział około 100 uczniów szkół gimnazjalnych mieszkających lub uczących się w naszej Gminie, a około 20 będzie zaangażowana w każde działanie. Planujemy realizację spotkań dotyczących różnych kultur świata wraz z debatami, a także warsztaty artystyczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmowe. Młodzież nabędzie kompetencje zarządczo-organizacyjne, redakcji tekstów, wiedzę na temat różnorodności kulturowej, religijnej, etnicznej na świecie. Projekt zwiększy ich pewność siebie.

Budżet projektu: 6 700 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka w Świerkalńcu

Miejscowość: Świerkalniec

Ulica, nr domu i lokalu: Górna 33

Kod pocztowy i Poczta: 42-622 Świerkalniec

Województwo: śląskie

Powiat: tarnogórski

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekaswierklaniec.pl

eF-Ka-eR – Festiwal Kultur Różnych

Unnamed Road,Świerklaniec, 42-622 Świerklaniec, Polska

Więcej