Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Idziemy na zakupy - 2012

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności 15-os. grupy młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Linia w czasie od I do VI 2013 r. bycia świadomym konsumentem poprzez poznanie zasad racjonalnego wyboru towarów i usług, praw konsumenta i sposobów ich egzekwowania, nabycie ostrożności w oddziaływaniu sprzedawców, umiejętności analizy ryzyka podejmowanych decyzji i ich skutków oraz analizę lokalnego rynku.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcą jest młodzież wieku 13-19 lat z terenu gminy Linia.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności 15-os. grupy młodzieży w wieku 13-19 l z gminy Linia od I do VI 2013 świadomego podejmowania decyzji konsumenckich. Uczestnicy przejdą cykl warsztatów, dzięki którym nauczą się podejmowania decyzji dotyczących zakupów tradycyjnych i on-line, oceny ich ryzyka i skutków, poznają prawa konsumenta. Nauczą się gospodarowania pieniędzmi, składania reklamacji towarów i usług, rozsądnego korzystania z promocji i wyprzedaży, ostrożności w odbiorze reklam. Poznają zasady wyboru produktów żywnościowych służących zdrowiu i urodzie. Spotkają się z doradcą konsumenckim, który przedstawi przykłady egzekwowania praw konsumenta. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i praktycy. Młodzież zorganizuje akcję popularyzacji praw konsumenta i idei sprawiedliwego handlu w Światowym Dniu Konsumenta 15 III. Uczestnicy nabędą umiejętności społecznych, nawiążą kontakty z instytucjami i przedsiębiorcami, rozwiną postawę aktywności w swoim środowisku, pewności siebie w załatwianiu spraw, umiejętność pracy grupowej, analizy i selekcji danych, prezentacji publicznej. Podczas pracy w grupach zbadają sytuację młodego konsumenta na rynku lokalnym biorąc pod uwagę poziom zadowolenia, ochronę przed używkami i przestrzeganie ich praw, stworzą prezentację na temat racjonalnych zakupów oraz film popularyzujący prawa konsumenta. Efektami swojej pracy uczestnicy podzielą się podczas spotkań dla gimnazjalistów oraz finału projektu. Dotację przeznaczymy na honoraria ekspertów, materiały do zajęć i promocji, zakup monitora, catering, nagrody, świętowanie, obsługę projektu

Budżet projektu: 12 770 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Gminy Linia w Linii

Miejscowość: Linia

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna1

Kod pocztowy i Poczta: 84-223 Linia

Województwo: pomorskie

Powiat: wejherowski

Adres strony internetowej: http://www.bpgl.pl

Idziemy na zakupy

Osiedlowa 3, 84-223 Linia, Polska

Więcej