Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Pana Twardowskiego w Czyżewie-Osadzie - 2008

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie-Osadzie

Cel:

Pobudzanie do aktywności społecznej młodzieży poprzez realizację zainteresowań artystycznych i współpracę uczniów z dorosłymi oraz instytucjami przy okazji tworzenia publikacji książkowej.

Odbiorcy projektu:

’Młodzież ciekawa do kwadratu’ z GOK-u: gównie miejscowi gimnazjaliści i licealiści; gimnazjaliści z terenu gminy zachęceni przez GOK oraz wychowawców będą działać w swoich szkołach i miejscowościach; na zajęcia do GOK-u przyjadą gminnym autokarem, spotkania odbędą się też w ich placówkach.

Opis projektu:

Celem projektu jest realizowanie zainteresowań artystycznych i historycznych młodzieży gimnazjalnej poprzez samodzielne wyszukiwanie informacji o zabytkach, wywiady z dorosłymi oraz poznawanie nowych sposobów ekspresji twórczej: plastyka (wyobrażenie Karczmy Rzym), lepienie puzzli z gliny, makrama ukraińska i haft krzyżykowy zszyte na płótnie. Projekt ma zainspirować do aktywności kulturalnej miejscowe społeczeństwo dzięki promocji wspólnych działań podjętych w ramach projektu przez młodych i dorosłych mieszkańców gminy. Podczas realizacji projektu nastąpi integracja dzięki współpracy międzypokoleniowej przy opracowywaniu kolejnej pozycji książkowej, zostaną nawiązywane kontakty z nowymi instutucjami kultury i edukacji w regionie (muzeum, BOK, Knyszyńskie Tow. Regionalne) oraz ludźmi np. miejscowy poeta p. Zdzisław Bieranowski, Karol Głębocki – tematyka ludności żydowskiej. Uczestnicy projektu poznają walory krajoznawcze najbliższej okolicy oraz regionu (śladami Pana Twardowskiego: Węgrów, Mystki-Rzym, Knyszyn, a także Winna Poświętna i Grabarka); projekt przewiduje również elementy edukacji międzykulturowej: udział w nabożeństwie ewangelicko-augsburskiem w Węgrowie, zwiedzanie cerkwi w Grabarce, cmentarza żydowskiego w Wysokiem Maz. i Knyszynie. Efektami projektu będzie budowanie odwagi młodzieży poprzez stworzenie okazji do indywidualnych prezentacji podczas spotkań w GOK-u oraz nauka obsługi urządzeń biurowych i dziennikarskich (dyktafon, aparat foto.), opracowanie w pozycji książkowej informacji o zabytkach gminnych, prac twórczych uczniów, zdjęć, wywiadów.

Budżet projektu: 15 599 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie-Osadzie

Miejscowość: Czyżew-Osada

Ulica, nr domu i lokalu: Mazowiecka 34

Kod pocztowy i Poczta: 18-220 Czyżew-Osada

Województwo: podlaskie

Powiat: wysokomazowiecki

Adres strony internetowej: http://www.gokczyzew.pl

Akademia Pana Twardowskiego w Czyżewie-Osadzie

Kościelna 16, 18-220 Czyżew, Polska

Więcej