Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wędrując – poznajemy, szanujemy, pamiętamy. Śladami Żydów Podkarpackich. - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne 'My’ w Miejscu Piastowym

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z małego środowiska poprzez: wzmacnianie wiary we własne siły, rozwijanie aspiracji, budowanie konsekwencji w działaniu. Projekt pozwoli młodzieży uzmysłowić sobie, że mieszkają w ciekawym miejscu. W czasie samodzielnej realizacji projektu młodzież zdobędzie konkretne umiejętności, przydatne w dalszym życiu (posługiwania się mapą, wyszukiwania potrzebnych informacji, planowania działań, śmiałość w kontaktach z instytucjami).

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do grupy ok. 25 uczniów Publicznego Gimnazjum, do którego uczęszczają dzieci z terenu gminy Miejsce Piastowe, wiek 14 – 15 lat. Uczniowie będą się samodzielnie zgłaszać zgodnie z zainteresowaniami do poszczególnych grup. Informacja o naborze do poszczególnych działań będzie ogłaszana poprzez plakaty, na stronie www, na spotkaniach organizacyjnych. Młodzież będzie dojeżdżać komunikacją publiczną.

Opis projektu:

Projekt ma na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z Gminy Miejsce Piastowe z historią społeczności żydowskiej, która mieszkała tutaj przed II wojną światową. Dodatkowo młodzież pracując w wybranych przez siebie grupach zadaniowych nauczy się pracy w grupie, umiejętności zarządzania grupą przy samodzielnym planowaniu, opracowywaniu tras wycieczek, posługiwaniu się mapami i kompasem, GPS, przygotowywaniu i opracowywaniu materiałów na stronę internetową projektu oraz na wystawę fotograficzną wieńczącą projekt. W ramach projektu powstanie podręczna biblioteczka turystyczna, także z literaturą na ten temat. Projekt zostanie podsumowany podczas uroczystości zorganizowanej przez młodzież, na którą zostaną zaproszone lokalne władze, rodzice, media.

Budżet projektu: 9 940 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne 'My’ w Miejscu Piastowym

Miejscowość: Miejsce Piastowe

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 24

Kod pocztowy i Poczta: 38-430 Miejsce Piastowe

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: –

Wędrując – poznajemy, szanujemy, pamiętamy. Śladami Żydów Podkarpackich.

Dworska 8, 38-430 Miejsce Piastowe, Polska

Więcej