Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dobre maniery drogą do kariery - 2012

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach

Cel:

Aby zapobiec zepchnięciu na margines życia, musimy nauczyć młodzież zasad savoir vivre’u, oraz zachowania przy stole. Nabycie dobrych manier zapewni im swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwalając na luksus bycia sobą w miejscach publicznych. Celem warsztatów dobrych manier jest otrzymanie wskazówek do wykorzystania i wypracowania sobie własnego stylu bycia. Poznania zasad i przepisów przygotowania posiłku, co pozwoli na życie w symbiozie w zgodzie z sobą i innymi ludźmi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób, wiek uczestników zadania 15-19 lat, rekrutacja odbędzie się poprzez spotkania, dyskusje, ankietę przygotowaną przez młodzież w bibliotece.

Opis projektu:

Rozwój cywilizacji spowodował, że prosta i naturalna czynność jaką jest zachowanie przy stole, spożywanie pokarmów, ułożenie sztućców, talerza, kieliszków, serwetki przekształca się w kulturalny rytuał i całą skomplikowaną sztukę. Brak obycia wśród młodzieży wiejskiej powoduje, że wstydzą się spotkań z rówieśnikami z miast w restauracjach, pubach i na przyjęciach. Ta nieporadność i bezradność w tej dziedzinie jest krępująca – tak twierdzą młodzi ludzie. Chcąc to zmienić musimy dać im szansę by poznali prawidłowe zasady zachowania się przy stole, przygotowania stołu do przyjęcia i jego dekoracja, przygotowania posiłku i jego prawidłowego podania. Młodzi ludzie wyjeżdżając do dużych miast w celu kontynuacji dalszej nauki poprzez brak należytego obycia przy stole czuja się zagubieni. Młodzież, która weźmie udział w projekcje już od jakiegoś czasu zgłasza nam ten problem i prosi o możliwość organizacji kursu, warsztatów dobrych manier oraz zapanowania nad „piruetem” z łyżką, nożem, widelcem, talerzem i sztuką jedzenia.

Budżet projektu: 10 470 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach

Miejscowość: Szebnie

Ulica, nr domu i lokalu: Szebnie 238

Kod pocztowy i Poczta: 38-203 Szebnie

Województwo: podkarpackie

Powiat: jasielski

Adres strony internetowej: http://gbpszebnie.pl

Dobre maniery drogą do kariery

Szebnie 1, 38-203, Polska

Więcej