Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pogromcy nudy - 2012

Realizowany przez:

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie samodzielnego, twórczego i rozwijającego organizowania wolnego czasu, podejmowanie inicjatywy na rzecz środowiska lokalnego oraz ukształtowanie aktywnych postaw przez grupę młodzieży z Rogozińca z poziomu niskiego do wysokiego w czasie 6 miesięcy.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy to młodzież z Rogozińca w wieku 16 – 19 lat. Grupa inicjatywna przygotuje plakaty informujące o miejscu i celu spotkania. Celem zainteresowania przygotujemy imienne zaproszenia, a rodzicom dostarczymy ulotki z celem projektu. Uczestnicy mieszkają w Rogozińcu i nie ma problemów z dojazdem.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież chce poszukiwać ciekawych i wyjątkowych miejsc we własnej okolicy. Tą zdobytą wiedzą chcą się podzielić z innymi organizując Grę terenową obejmującą działania dzienne jak i nocne. Działania w projekcie rozpoczną od powołania grupy i jej integracji. integracji ma sprzyjać wspólne prace nad przygotowaniem sobie miejsca spotkań. Następnie uczestniczyć będą w warsztatach fotograficznych, komputerowych (tworzenia i administrowania strony www) oraz survivalowych. Uczestniczenie w warsztatach pozwoli młodzieży nabyć umiejętności niezbędne do przygotowania Gry terenowe. Wyposażeni w te umiejętności przeprowadzą cykl wywiadów z mieszkańcami Rogozińca i okolicznych miejscowości oraz leśnikami na temat niezwykłych i ciekawych miejsc. Przeprowadzą dokumentację tych miejsc i zaadoptują ją do przygotowywanej Gry. Następnie zorganizują Grę, na którą zaproszą młodzież z Powiatu Międzyrzeckiego i Świebodzińskiego. Zakończenie Gry terenowej połączone będzie z zorganizowaniem Panelu dyskusyjnego prezentującego działania w projekcie. Celem sprawniejszej realizacji projektu młodzież spotykać się będzie w całej grupie minimum raz w miesiącu. Spotkanie to połączone będzie z zorganizowaniem dyskoteki, ogniska czy rajdu pieszego lub rowerowego. Wszystkie działania będą dokumentowane i prezentowane na stronie www projektu. Przed zakończeniem projektu zostanie przeprowadzona również ewaluacja.

Budżet projektu: 12 170 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Leśna Kraina w Rogozińcu

Miejscowość: Rogoziniec

Ulica, nr domu i lokalu: Rogoziniec 115 b

Kod pocztowy i Poczta: 66-210 Zbąszynek

Województwo: lubuskie

Powiat: świebodziński

Adres strony internetowej:

Pogromcy nudy

8Q4J+2V Rogoziniec, Polska

Więcej