Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi odkrywcy Natury na ścieżkach przyrodniczych Doliny Baryczy - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Cel:

Zwiększenie umiejętności poznawania potencjału przyrodniczego na wybranych ścieżkach edukacyjnych w regionie Doliny Baryczy do planowania przyszłości dzięki rozpoznawaniu własnych możliwości oraz szukania wsparcia społecznego przez min. 25- osobową grupę w wieku 13-19 lat mieszkających w powiecie milickim w okresie od 01.01 do 31.07.2013r poprzez przygotowywanie się do roli przewodnika.

Odbiorcy projektu:

bezpośredni – młodzież z milickiego gimnazjum i szkól ponadgimnazjalnych w wieku od 13-19 roku życia, z Milicza i okolic.

Opis projektu:

Celem jest zwiększenie umiejętności poznawania potencjału przyrodniczego do planowania przyszłości, rozpoznawanie własnych możliwości oraz szukania wsparcia społecznego przez min. 25- osobową grupę w wieku 13-19 lat mieszkających w powiecie milickim w okresie od 01.01 do 31.07.2013r oraz przygotowywanie się do roli przewodnika. Na spotkaniu, które odbyło się we wrześniu grupa młodych z 2 milickich szkól średnich i gimnazjum zidentyfikowała potrzeby i wspólnie zaplanowała działania tj: spotkanie integracyjne grup projektowych i poznanie indywidualnych predyspozycji uczestników oraz poznanie możliwości na rozwój w regionie, warsztaty z udziałem przewodników i poznanie ich warsztatu pracy. Zaplanowanie działań na istniejących 3 ścieżkach przyrodniczych. Przeprowadzenie wypraw, przygotowanych przez grupy projektowe na poszczególnych ścieżkach. Wykonywanie dokumentacji fotograficznej i rysunków. Zaplanowanie projektu gry planszowej do ścieżek przyrodniczych – opracowanie multimedialne. Wspólne zorganizowanie Przełajów leśnych młodych odkrywców Natury na ścieżce Karłów – Wałkowa we współpracy z leśnikami, harcerzami, mieszkańcami wsi.

Budżet projektu: 9 260 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej Dolina Baryczy w Miliczu

Miejscowość: Milicz

Ulica, nr domu i lokalu: Trzebnicka 4B

Kod pocztowy i Poczta: 56-300 Milicz

Województwo: dolnośląskie

Powiat: milicki

Adres strony internetowej: –

Młodzi odkrywcy Natury na ścieżkach przyrodniczych Doliny Baryczy

Trzebnicka 20, 56-300 Milicz, Polska

Więcej