Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Teatr Elekroluminescencji – rozpalamy wyobraźnię! - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Szkolna 13

Cel:

Celem projektu jest zmiana myślenia uczestników o sobie i swoim otoczeniu. Młodzież zwiększy wiarę w siebie i swoje możliwości, uwierzy, że praca w zespole oraz własna systematyczność, cierpliwość i wytrwałość przynosi sukces. Nabyte umiejętności sprawią, że młodzież zdobędzie uznanie otoczenia. Pobudzenie odwagi do działania i podejmowania wyzwań oraz praktyczna wiedza z zakresu marketingu i autoprezentacji przyczyni się do rozwoju zaradności życiowej.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do uczniowiów i absolwentów ZS w Sztutowie w wieku 13 -19 lat, mieszkańców gminy Sztutowo. W projekcie wezmą udział chętni, w przypadku zgłoszenia się większej ilości osób -przeprowadzimy rozmowę kwalifikacyjną. Warsztaty będą sie odbywać w soboty więc młodzież będzie dojeżdżać we własnym zakresie, podobnie jak na dodatkowe zajęcia organizowane w szkole – rowerem, autobusem lub samochodem z rodzicami.

Opis projektu:

Projekt oparty na projekcie modelowym 'Teatr ognia’ Stowarzyszenia Miłośników Krzyżowic. Pokazy z ogniem zostaną zastąpione LEDami, czyli diodami elekroluminescencyjnymi – stąd nazwa projektu. Wyeliminuje to zagrożenia związane używaniem otwartego ognia. Celem projektu podniesienie samooceny młodzieży przez udział w grupie kuglarskiej posługującej się piłeczkami żonglerskimi, pojkami, kijami itp. Grupa będzie się składać z 20 osób – uczniów i absolwentów ZS w Sztutowie. Uczestnicy projektu nauczą się żonglować poszczególnymi przyrządami. Dojście do wprawy będzie wymagało od młodzieży wielu ćwiczeń i wytrwałości. Podczas warsztatów pantomimy uczniowie nauczą się ruchu scenicznego oraz wyrażania siebie bez słów. Warsztaty choreograficzne pomogą im stworzyć własną etiudę, którą zaprezentują podczas finałowego pokazu. Młodzież przygotuje pokaz samodzielnie, także pod względem marketingowym. Powstanie logo grupy, strona www, plakaty reklamowe. Zadaniem uczniów będzie również wybór czasu i miejsca pokazu oraz załatwienie wszystkich niezbędnych formalności związanych z występem. Pozostawimy młodzieży dużą swobodę decydowania o czasie (w ramach harmonogramu), miejscu i przebiegu części spotkań. Efektem projektu będzie zgrana, sprawnie działająca grupa młodzieży, dobrze przygotowana do wspólnych występów kuglarskich. Młodzież oprócz umiejętności praktycznych nabędzie także umiejętności interpersonalne.
Dotacja zostanie przeznaczona na obsługę warsztatów (wynagrodzenia, materiały, catering, zwrot części kosztów transportu) oraz sprzęt do żonglerki i materiały reklamowe.

Budżet projektu: 12 250 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Szkolna 13

Miejscowość: Sztutowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 13

Kod pocztowy i Poczta: 82-110 Sztutowo

Województwo: pomorskie

Powiat: nowodworski

Adres strony internetowej: http://Szkolna13.org

Teatr Elekroluminescencji – rozpalamy wyobraźnię!

Gdańska 36, 82-110 Sztutowo, Polska

Więcej