Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolnych wspomnień czar - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Przedbórz

Cel:

Celem projektu jest aktywne wspieranie młodzieży zamieszkującej ośrodki wiejskie w jej drodze do dorosłości.Chcemy by zobaczyli, że są w stanie zaplanować i wykonać niezwykle ambitne zadania, na które być może nigdy sami by nie wpadli,a do których z pewnością nie brakuje im umiejętności oraz wyobraźni.
Zadaniem młodych będzie samodzielne nawiązywanie nowych relacji z ludźmi i instytucjami, co przygotuje ich do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie oraz wpływania na bezpośrednie otoczenie

Odbiorcy projektu:

W projekcie bierze udział młodzież w wieku 13-19 zamieszkująca wieś Przedbórz i Huta Przedborska. Są to małe sąsiedzkie wsie, więc dojazd nie jest utrudniony. Młodzież będzie na własną rękę dojeżdżać do świetlicy. Otwarta rekrutacja polegająca na zasadzie pierwszeństwa – pierwsze 12 zgłoszonych osób zostanie zakwalifikowanych do projektu.

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie poczucia naszej wartości, zdobycie pewności siebie, umożliwienie aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu poprzez zaangażowanie nas do stworzenia publikacji oraz organizacji Święta Szkoły.
Mamy 13-19 lat i jesteśmy uczniami. Nie uczestniczymy w żadnych zajęciach pozalekcyjnych z powodu braku dojazdu do miasta oraz trudną sytuację materialną naszych rodziców.
Każdy etap działań będziemy wykonywać samodzielnie z pomocą partnerów projektu (jeśli będziemy jej potrzebować). Czuwa nad nami koordynator projektu. Będziemy spotykać się w świetlicy wiejskiej oraz sali komputerowej szkoły.
Będziemy uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, na których będą zaproszeni przez nas dziennikarze oraz w warsztatach budowania poczucia wartości, poszukiwania mocnych stron, motywacji, pracy w grupie, komunikacji. Wydamy publikację oraz stworzymy galerię zdjęć. W tym celu będziemy prowadzić wywiady z mieszkańcami wsi i z absolwentami szkoły. Nasz projekt będzie o zasięgu światowym, bo wiemy, że wielu absolwentów jest w USA czy Australii.
Zorganizujemy dwie wycieczki: do redakcji gazety, by zobaczyć jak pracują dziennikarze oraz do drukarni, by dowiedzieć się jak będzie powstawać nasza publikacja.
Wyzwaniem będą dla nas rozmowy z potencjalnymi sponsorami Święta Szkoły.
O wszystkich naszych postępach będziemy informować społeczność poprzez artykuły w gazetach lokalnych oraz na stronach internetowych i Facebooka, którego założymy.
Uwieńczeniem naszych działań projektowych będzie Święto Szkoły, którego jesteśmy organizatorami.

Budżet projektu: 18 873 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Przedbórz

Miejscowość: Przedbórz

Ulica, nr domu i lokalu: 241

Kod pocztowy i Poczta: 36-100 Kolbuszowa

Województwo: podkarpackie

Powiat: kolbuszowski

Adres strony internetowej: –